, Адміністратор

Відповідальність за спалювання листя, гілля дерев та залишків сухої рослинності

Громадяни на своїх присадибних ділянках і приватних територіях спалюють залишки рослинності, сухої трави та сміття. Це також стосується організацій, підприємств та установ на території громади. Спалювання залишків рослинності, сухої трави та сміття є забороненим способом. У зв’язку з цим КЗ «Інспекція з благоустрою» Сарненскої міської ради попереджає про заборону спалювання залишків сухої рослинності, відповідно до ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п.3.3.3 Правил благоустрою міста Сарни, затверджених рішенням сесії Сарненьскої міської ради від 18 лютого 2011 року №194, зі змінами.

Дим від тліючого листя є надзвичайно небезпечний і токсичний. До його складу входять пил, окиси азоту, чадний газ. Важкі метали і низка канцерогенних сполук забруднюють атмосферне повітря та завдають шкоди здоров’ю людей. Особливо небезпечним серед них є бензопірен, який здатен викликати ракові захворювання. Крім того, спалювання залишків рослинності, сухої трави призводить до руйнації ґрунтового покриву. Вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворювальні мікроорганізми. Вогонь знищує коріння трав’янистих рослин, згоряє багато корисних комах, які звикли зимувати в листяному килимі.

​Компостування є природним видом перебігу органічних речовин, завдяки якому товстий килим опалого листя з легкістю перетворюється на органічне добриво. Тому, якщо ви володієте приватним будинком, то найкращий вид боротьби залишками рослинності – їх прикопування або компостування.

​ Працівниками «Інспекції з благоустрою» проводяться рейди на території громади з метою виявлення осіб, що порушують законодавство у сфері благоустрою.​

Звертаємось до жителів Сарненської міської територіальної громади із проханням не завдавати шкоди довкіллю, не спалювати сухе листя та рослинність, а також не загромаджувати вулиці та місця поблизу сміттєвих контейнерів. У разі виявлення порушників на кожного мешканця чекає штраф від 340 до 1360 грн., посадову особу, суб’єкта підприємницької діяльності у розмірі від 850 до 1700 грн.

​ При виявленні на території міста випадків спалювання залишків сухої рослинності, сміття просимо телефонувати до інспекції

063-748-11-21.

Останні документи

Документи → Рішення виконавчого комітету → 2021 рік → Вересень№514 від 13 жовтня 2021 року "Про початок опалювального періоду 2021-2022 років на території Сарненської міської територіальної громади"

Документи → Розпорядження міського голови → 2021 рік → Жовтень№234 від 12 жовтня 2021 року "Про нагородження Грамотою Сарненської міської ради"

Документи → Розпорядження міського голови → 2021 рік → Жовтень№233 від 11 жовтня 2021 року "Про нагородження Грамотою Сарненської міської ради  "

Документи → Розпорядження міського голови → 2021 рік → Жовтень№235 від 12 жовтня 2021 року "Про нагородження Подякою Сарненського міського голови"

Документи → Розпорядження міського голови → 2021 рік → Жовтень№236 від 12 жовтня 2021 року "Про нагородження Подякою Сарненського міського голови"

Пошук документів

Корисні посилання