Запобігти пожежам!

На території громади встановилася спекотна бездощова погода. Саме в таку погоду, через людську необережність та недбалість, часто виникають пожежі, як у житлових господарствах громадян так і  в природних екосистемах, у тому числі і у лісах.

Лісові пожежі – це неконтрольоване горіння рослинності, що стихійно поширюється на території лісу. Масові пожежі можуть виникати в спеку та при посухах від ударів блискавки, необережного поводження з вогнем,  випалюванням сухої трави та з інших причин.

Щорічно лісові пожежі завдають непоправного збитку природі і державі. Найбільша кількість пожеж, як правило, припадає на літній період. У вихідні та святкові дні ліси та парки відвідує велика кількість людей, що призводить до різкого зростання джерел вогню. За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові та лісопаркові масиви, які росли десятками років. Великої шкоди пожежі завдають фауні – гинуть птахи, звірі.

Щоб уникнути лісових пожеж, дотримуйтесь наступних правил:

- не розводьте багать у лісі чи лісопарковій зоні, окрім призначених для вогнищ місць;

- намагайтесь не палити в лісі, не кидайте недопалки на землю, особливо там, де наявна суха підстилка;

- ні в якому разі не випалюйте суху рослинність на землях лісового фонду, на землях природно-заповідного фонду та на господарських землях, які знаходяться поруч із лісом чи парковою зоною;

- не створюйте смітники в лісах, парках та на прилеглих землях, тим більше, не підпалюйте їх;

- забороняється використання в лісі піротехніки та інших вибухових і пожежонебезпечних речовин.

При виявленні пожежі: - обов’язково повідомте про пожежу за тел.: «101»;

- незначний вогонь спробуйте загасити водою, ґрунтом, піском або щільною тканиною;

- якщо вогонь великий – виходьте з лісу у напрямку проти вітру;

- повідомляйте про пожежу людей, у разі необхідності допоможіть їм покинути ліс.

Забороняється відвідувати ліс у пожежонебезпечний період, про що повідомляється на стендах перед в’їздом у ліс.

Бережіть своє здоров’я і життя!

Відділ з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та мобілізаційної роботи Сарненської міської ради.

26 липня 2024
Про звіт щодо виконання бюджету Сарненської міської територіальної громади   за І півріччя 2024 року

Документи → Розпорядження міського голови → 2024 рік → Липень
25 липня 2024