Безпечне дозвілля взимку: правила поведінки на льоду

Погода нас випробовує першими морозами і снігом. А це означає, що на річках, озерах та інших водоймах громади з’явилася крига. Тому перебуваючи зимової пори на замерзлих водоймах: чи то рибалячи, чи то активно відпочиваючи – потрібно пам’ятати правила поводження на льоду.

Пам’ятайте, перш ніж ступати на лід, потрібно переконатися у його достатній товщині. У різних місцях річок, озер товщина льодового покрову може бути різною. Виходити на лід можна лише тоді, коли його товщина досягне 7 см, масова пішохідна переправа може бути організована лише за товщини льоду понад 15 см, а під час масового катання на ковзанах лід має бути не тоншим за 25 см. Міцна крига, на відміну від слабшої (білої та жовтуватої) має  зазвичай, синюватий або зеленкуватий відтінок.

Правила поведінки на льоду:

-    виходити на лід можна тільки за стійкої морозної погоди;

-  переходити водойми потрібно в спеціально позначених і обладнаних для цього місцях;

-   забороняється виходити на лід, товщина і міцність якого вам невідомі;

- забороняється спускатися на лижах, санчатах з крутого берега на неперевірений на міцність і товщину лід;

-   забороняється збиратися на льоду великими групами в одному місці;

Забороняється виходити на лід за таких умов:

-     у випадку швидкої течії річки у цьому місці;

-     за наявності вмерзлих у лід дощок, палок та інших предметів;

-     у випадку різного забарвлення льоду.

Перед переходом водойми льодом слід враховувати:

-   поблизу кущів, очерету, у місцях, де водорості в мерзли в лід, він може бути тонким або крихким;

-  під час руху необхідно оминати ділянки, покриті товстим шаром снігу, оскільки під снігом лід завжди тонший;

-    у місцях, де б’ють джерела, де швидка течія , лід завжди тонкий;

-   необхідно взяти з собою палицю, для того щоб перевіряти міцність льоду. Якщо після першого удару палицею з’являється вода — лід пробивається, то необхідно негайно повертатися на те місце, звідки ви починали рухатись. Причому перші кроки необхідно робити, не відриваючи ступні ніг від льоду.

Надання допомоги потерпілим на льоду

Щоб допомогти людині, яка терпить лихо і не потерпіти самому, дотримуйтесь таких правил:

-  без потреби не виходьте на лід, подумайте, чи зможете під час надання допомогти впоратись самотужки, чи краще покликати на допомогу ще кого-небудь, якщо поряд нікого немає, то дійте продумано і обережно, щоб замість допомоги не погіршити становище;

-  протягніть потерпілому довгу жердину, дошку, палицю від лиж, лижу, хокейну ключку або киньте мотузку, зв’язані паски тощо, якщо вам все-таки необхідно вийти на лід, то ляжте і повзіть по поверхні льоду, штовхаючи рятувальний засіб перед собою або кидаючи перед собою мотузку чи пасок;

-   будьте якомога далі від ополонки (краю крижини), протягніть потерпілому палицю, жердину, чи киньте мотузку, якщо мотузка чи трос закріплені на березі і не вистачає довжини, то міцно тримаючись за кінець мотузки однією рукою, протягніть потерпілому другу руку.

-   витягніть потерпілого, попросіть його працювати ногами – так буде легше витягнути його з ополонки, коли ви його витягли не дозволяйте йому підійматись на ноги, нехай він повзе вслід за вами до берега;

Після того, як витягнете потерпілого у безпечне місце, викличте «швидку допомогу», надайте першу допомогу, необхідну при охолодженні.

Будьте обережними, не ризикуйте своїм життям!

Відділ з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та мобілізаційної роботи Сарненської міської ради.

29 березня 2024
№ 142 від 29 березня 2024 року "Про  роботу Служби у справах дітей Сарненської міської ради щодо запобігання бездоглядності неповнолітніх на території Сарненської міської територіальної громади"

29 березня 2024
№ 141 від 29 березня 2024 року "Про внесення змін до рішення виконавчого комітету № 376 від 07.10.2022"