ОБЕРЕЖНО – ЗИМОВА РИБОЛОВЛЯ!

Багато мешканців нашої громади люблять порибалити в зимову пору року, але  це може бути небезпечно, особливо  в період відлиги, коли лід вже не такий міцний. Любителям підлідного лову слід знати, що виходити на риболовлю можна тільки в світлу пору доби. Якщо товщина льоду менше семи сантиметрів – не ризикуйте!

Виходити з берега на кромку льоду дозволяється, випробувавши його надійність  і товщину.

Лід, що покритий снігом – підступний і при пересуванні вимагає подвійної обережності: майте при собі міцну мотузку довжиною 10-15 метрів.

Не перевіряйте лід на міцність ударом ноги.

При першій появі тріщин слід швидко, але спокійно не відриваючи ніг від льоду, дрібним «ковзаючим» кроком відійти від небезпечного місця.

Забороняється зупинятися на ділянках потрісканого або тонкого льоду.

По тонкому льоду небезпечно близько підходити до топляків, підмитого берегу, ділянок зі швидкою течією, так як лід в цих місцях дуже слабкий.

Лід на поверхні якого з’являється вода, згодом замерзає, утворюючи багатошаровість. Таку ділянку слід обходити з особливою обережністю.

Увага!

Темний лід удвічі слабший, що робить його небезпечним, для пересування і непридатним для зупинок.

При тривалих навантаженнях темний лід швидко прогинається поверх нього виступає вода, а потім він розпадається на кристали. Зупинятися і рубати лунки слід тільки на білому, сухому льоду.

Рухатися по льоду необхідно на відстані 5-6 метрів один від одного.

Ні в якому разі не ходити на риболовлю одному.

Мати при собі засоби зв’язку ( мобільний телефон).

Не пробивати багато лунок на обмеженій площі.

Виключити вживання спиртних напоїв.

Повертатися з риболовлі  тим же маршрутом.

Громадяни будьте пильні!

Пам’ятайте, що від чіткості ваших дій залежатиме здоров’я та життя людей!

Відділ з питань надзвичайних ситуацій,

цивільного захисту та мобілізаційної роботи

Сарненської міської ради

24 квітня 2024