Обережно, ожеледиця! Важливі правила поведінки

Коли сонце сяє, а сніг рипить від морозу – це чудова нагода для прогулянки. А ще високі ризики травмуватись через ожеледицю. Щороку внаслідок падіння травмується 97,5 тисяч українців, про це повідомляє  Центр громадського здоров’я МОЗ України.

Щоб уникнути травмування виконуйте наступні правила:

• Пересувайтесь повільно, руки не тримайте в кишенях. Коліна розслаблені, трохи зігнуті.

• Якщо ви втратили рівновагу – присядьте. Так ви зменшите висоту падіння.

• Не проходьте близько біля будівель та дерев (можливе падіння буруль).

• Будьте обережні, коли переходите дорогу або перебуваєте на узбіччі.

• Обирайте взуття на низьких підборах та з рельєфною підошвою.

Також ризики травмування знизять такі поради:

• Заздалегідь плануйте свій час, щоб не поспішати.

• Спробуйте спланувати маршрут так, щоб уникати нерозчищених та покритих кригою місць.

• Не несіть великі та важкі предмети, які можуть затулити огляд та порушити рівновагу.

• Обережно на паркуванні. Обирайте місця, які розчищенні від льоду. Якщо ви виходите або сідаєте в машину, тримайтесь за неї.

• Коли ви крокуєте, не відволікайтесь на ґаджети.

Якщо вам все ж таки доводиться йти по льоду:

• Робіть маленькі кроки або ніби волочіть ноги.

• Трішки нахиляйтесь, коли крокуєтеТак, щоб ваш центр тяжіння був над ногами. Якщо йдете кригою, уникайте нерівностей.

Зима чудова пора року. Просто будьте обережні.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та мобілізаційної роботи

Сарненської міської ради.

17 жовтня 2024
Про внесення змін до бюджету Сарненської міської територіальної громади на 2024 рік (1756600000)