, Відділ цивільного захисту

Правила поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів

Жителі громади часто виявляють вибухонебезпечні предмети часів війни, особливо в період весняно-польових робіт, які становлять загрозу життю людини та оточуючих. До них відносять: артилерійські снаряди, реактивні та інженерні міни, авіабомби, детонатори, ручні гранати, набої різних видів. Їх можна виявити  у лісі, на полі, під час сільськогосподарських робіт,  після розмиву ґрунту дощовими водами, на дні водойм та і в інших місцях.

Основну небезпеку у вибухонебезпечних предметах становлять пристрої ініціювання вибуху основної маси вибухівки боєприпасу. Під час перебування у землі чи воді від впливу вологи, взаємодії металу та вибухової речовини боєприпасу утворюються хімічні сполуки, які зовні мають вигляд білуватих порошкоподібних наростів, тому якщо вибухонебезпечний предмет пролежав в землі десятки років і не вибухнув, це не означає, що він безпечний. Він стає більш небезпечний та може вибухнути від тертя, іскри чи удару.

Якщо ви натрапили на невідомі предмети, що схожі на вибухонебезпечні необхідно дотримуватись певних правил, щоб уберегти від небезпеки себе та оточуючих, а саме:

• - не чіпайте, не рухайте знахідку;
  • - зафіксуйте точний час, коли вона була виявлена;
  • - відгородіть місце, де знаходиться підозрілий предмет;
  • - відведіть подалі людей від підозрілої знахідки;
  • - припиніть будь-які роботи в районі небезпечного місця;
  • - організуйте тимчасову охорону небезпечного місця до приїзду спеціально підготовлених фахівців та не допускайте туди сторонніх осіб;
  • - про знахідку вибухонебезпечного предмета необхідно ТЕРМІНОВО повідомити до служби порятунку «101» чи до поліції за номером «102».

Запам’ятайте! Виявлений вибухонебезпечний предмет, не можна торкатися – це дуже небезпечно.

Знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають право тільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли фахову підготовку та мають практичні навички роботи з вибуховими речовинами та різноманітними боєприпасами.

Якщо виявив вибухонебезпечний предмет, телефонуйте до служби порятунку за номером «101»!

18 квітня 2024
№ від 18 квітня 2024 року "Про зняття із квартирного обліку та виключення із списків громадян, які користуються правом отримання житла у виконавчому комітеті Сарненської міської ради"

18 квітня 2024
№ від 18 квітня 2024 року "Про схвалення змін до Програми  підтримки спортсменів, тренерів, спортивних команд Сарненської міської територіальної громади на 2022-2024 роки"