Упродовж останнього місяця в одному зі старостинських округів громади працювали спеціалісти, які провели безкоштовний аудит земельних ділянок для внесення їх у землевпорядну систему

Земельний аудит — це систематична оцінка, перевірка та аналіз земельних ресурсів з метою визначення їхнього потенціалу, стану та ефективного використання.
Це дієвий спосіб наповнювати бюджет, вести прозорий діалог з фермерами й планувати сталий розвиток. В середньому, складова наповнення місцевих бюджетів платою за землю в Україні градується від 30 до 80 %. У нашій громаді цей показник 7,1%.
Для того, аби наповнювати бюджет треба чітко розуміти, які ділянки і в якій кількості знаходяться в підпорядкуванні громади, земельні ділянки (паї) які були віддані в оренду чи самозахопленні без відома власників, які агровиробники, випадково чи навмисне, обробляють в тіні повністю або частково ділянки державної та комунальної власності в рамках свого земельного банку.
Землевпорядний аудит допоможе швидко виявити порушників та забезпечити протидію розорюваності земельних ділянок, коли межі обробітку не збігаються з межами орендованої землі.
На прикладі Кричильського старостинського округу оцінили користь механізму оцифрування та візуалізації земель, які належать громаді.
Виявили 73 гектари по необгрунтовному обробітку земель комунальної власності та 104 гектари приватної землі, а це 184 тис.грн. до бюджету.
Тож маємо плани продовжити співпрацю з аудиторами й надалі.

02 травня 2024
№ 254 від 30 квітня 2024 року "Про схвалення Програми соціального захисту населення на 2025 - 2027 роки"

02 травня 2024
№ 253 від 30 квітня 2024 року "Про встановлення середніх цін на ритуальні послуги та товари ритуальної належності для КП «Екосервіс»"