, Головний редактор

№726 від 23 грудня 2021 року "Про схвалення звернення Сарненської міської ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, керівників депутатських фракцій та груп у Верховній Раді України IX скликання"

     Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

 

 

 

­23 грудня  2021 року

                                        № 726

 


 

Про схвалення звернення Сарненської міської ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, керівників депутатських фракцій та груп у Верховній Раді України IX скликання

 

          Від імені та в інтересах територіальної громади, з метою  захисту інтересів законних прав населення Сарненської міської територіальної громади, а саме: жителів с. Городець, с. Сварині, с. Велихів Городецького старостинського округу № 4 та с. Велике Вербче, с. Вирка, с. Бутейки Великовербченського старостинського округу № 1, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні Рівненської атомної електростанції, керуючись статтею 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням із постійними комісіями міської ради, міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

  1. Схвалити звернення Сарненської міської ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, керівників депутатських фракцій та груп у Верховній Раді України IX скликання (додається).
  2. Доручити міському голові Серпенінову Р.П. невідкладно направити це звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, керівників депутатських фракцій та груп у Верховній Раді України IX скликання.

 

 

 

Міський голова                                                                   Руслан СЕРПЕНІНОВ                                      

 

 

Додаток

до рішення Сарненської міської ради

23 грудня 2021 року № 726

 

Верховна Рада України

вул. Михайла Грушевського, 5,

м. Київ, 01008

 

Кабінет Міністрів України

вул. Грушевського, 12/2,

м. Київ, 01008

 

Голові депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»

Арахамії Д.Г.

 

Голові депутатської фракції політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» у Верховній Раді України дев'ятого скликання

Тимошенко Ю.В.

 

Співголові депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ»

Герасимову А.В.

 

Голові депутатської фракції Політичної Партії «ГОЛОС» у Верховній Раді України дев'ятого скликання

Железняку Я.І.

 

Співголові депутатської групи «Партія» За майбутнє»

Бондару В.В.

 

Співголові депутатської фракції Політичної партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ» у Верховній Раді України

Рабіновичу В.З.

 

Голові депутатської групи «ДОВІРА»

Кулінічу О.І.

 

 

Звернення

щодо недопущення прийняття законопроекту

№ 5859 від 20.08.2021

 

Відповідно до статті 12 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» населення територій, на яких розміщуються ядерні установки, має право на соціально-економічну компенсацію ризику. Соціально-економічна компенсація ризику здійснюється в межах коштів, отриманих від організації-експлуатанта АЕС, і може бути використана тільки для фінансування адміністративно-територіальних одиниць, на територію яких поширюється зона спостереження, на якій можливий вплив відповідних об'єктів ліцензіата.

Статтями 121 та 122 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» чітко встановлено, що всі кошти збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає у зоні спостереження, перераховуються до спеціального фонду Державного бюджету підприємствами-виробниками ядерної енергії та повинні спрямовуватися у вигляді субвенції до бюджетів територіальних громад у співвідношенні, визначеному Законом.

Таким чином, на законодавчому рівні визначено, що фінансування заходів щодо компенсації ризику здійснюється із спеціального фонду Державного бюджету України за рахунок збору, який має цільове призначення.

Проте, з 01.01.2015 Бюджетним кодексом України цей збір віднесено до доходів загального фонду державного бюджету. У результаті фактом зарахування збору до загального фонду державного бюджету створені умови спрямування коштів на цілі, що не відповідають вимогам статті 12 вищезгаданого Закону.

Відповідно до ЗВІТУ Рахункової палати України «Про результати аудиту ефективності використання субвенції з державного бюджету  місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження» (затверджено Рішенням Рахункової палати № 3-1 від 25.02.2020 року), це призвело до затвердження бюджетних призначень за субвенцією в Державному бюджеті України на 2017, 2018 і 2019 роки в розмірі 32,5, 35,1 і 32,3 відсотків від обсягу збору, затвердженого в законах про державний бюджет на відповідні роки.

Рахункова палата зазначила, що на компенсацію ризику щороку спрямовувалося 137,5 млн грн, що становить близько третини обсягу збору, що надійшов до державного бюджету на підставі вимог ст.121 Закону «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку». У результаті населення, яке проживає на територіях зон спостереження, щороку недоотримувало передбаченої Законом України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» компенсації ризику на суму понад 250 млн гривень.

Враховуючи вищенаведене, з метою реалізації вимог статей 12, 121 та 122 Закону України «Про використання ядерної енергії  та радіаційну безпеку» (в тому числі щодо цільового спрямування збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження), забезпечення конституційних прав органів місцевого самоврядування, дотримання принципу справедливості і неупередженості бюджетної системи України, визначеного статтею 7 Бюджетного кодексу України, необхідно змінити статтю 29 Бюджетного кодексу України, а саме:

  • пункт 163 частини другої  статті 29 виключити;
  • частину третю статті 29 доповнити пунктом 9 такого змісту: «9) збір на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження».

 

Поряд з тим, доводимо до Вашого відома, що Кабінет Міністрів України продовжує наступ на законні права мешканців «зон спостереження» атомних електростанцій України.

 

У мешканців територіальних громад викликає обурення розміщений на офіційному веб-порталі Верховної Ради України Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» (реєстр. №5859 від 20.08.2021, розроблений Міненерго).

         Вказаним законопроектом пропонується законодавчо закріпити зарахування коштів збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, до загального фонду державного бюджету замість спеціального. Це призведе до втрати населенням зон спостереження можливості отримувати відповідну компенсацію у повному обсязі, тобто звужує соціальні права мешканців громад.

 

         Законопроект № 5859 суперечить приписам статей 3, 22 Конституції України, відповідно до яких права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави; держава відповідає перед людиною за свою діяльність; утвердження і забезпечення прав і свобод людини є обов’язком держави; при прийнятті нових законів, або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав та свобод.

 

         З огляду на вищевикладене, з метою недопущення соціальної напруги у населених пунктах 30 - кілометрових  зон атомних електростанцій, звуження змісту та обсягу існуючих прав та свобод, прошу Вас не допустити прийняття (підтримання) Проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» (реєстр. № 5859 від 20.08.2021).

Звертаємо Вашу увагу, що населення зон спостережень атомних електростанцій (більш ніж 800 тисяч мешканців), знаходиться в безпосередній близькості до ядерних установок (на цій території можливий негативний радіаційний вплив), що створює потенційні ризики, як для проживання громадян, так і для діяльності суб'єктів господарювання всіх форм власності.

 

 

Секретар ради                                                                            Андрій МИЧКА

 

Прикріплені файли
№726 від 23 грудня 2021 року "Про схвалення звернення Сарненської міської ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, керівників депутатських фракцій та груп у Верховній Раді України IX скликання".docx

Останні документи

Документи → Проєкти рішень виконавчого комітету
24 квітня 2024
№ від 24 квітня 2024 року "Про схвалення Програми підтримки творчих колективів, аматорських об’єднань, виконавців, митців, діячів культури, учнів мистецьких шкіл, місцевих авторів  громади на  2025-2027 роки"

Документи → Проєкти рішень виконавчого комітету
24 квітня 2024
№ від 24 квітня 2024 року "Про розгляд заяви про вихід з членів особистого селянського господарства мешканки Цепцевицького старостинського округу №7"

Документи → Проєкти рішень виконавчого комітету
24 квітня 2024
№ від 24 квітня 2024 року "Про розгляд заяви про вихід з членів особистого селянського господарства мешканки Ремчицького старостинського округу №6"

Документи → Проєкти рішень ради
24 квітня 2024
Про затвердження Програми забезпечення виконання судових рішень та виконавчих документів на 2025-2027 роки

Документи → Проєкти рішень ради
24 квітня 2024
Про затвердження Програми профілактики правопорушень та боротьби із злочинністюна 2025-2027 роки  

Пошук документів