Обережно, ожеледиця! Важливі правила поведінки!

Коли сонце сяє, а сніг рипить від морозу – це чудова нагода для прогулянки. А ще високі ризики травмуватись через ожеледицю. Щороку, внаслідок падіння травмується 97,5 тисяч українців, про це повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України.

Щоб уникнути травмування виконуйте наступні правила:

• Пересувайтесь повільно, руки не тримайте в кишенях. Коліна розслаблені, трохи зігнуті.
• Якщо ви втратили рівновагу – присядьте. Так ви зменшите висоту падіння.
• Не проходьте близько біля будівель та дерев (можливе падіння буруль).
• Будьте обережні, коли переходите дорогу або перебуваєте на узбіччі.
• Обирайте взуття на низьких підборах та з рельєфною підошвою.

Також ризики травмування знизять такі поради:

• Заздалегідь плануйте свій час, щоб не поспішати.
• Спробуйте спланувати маршрут так, щоб уникати нерозчищених та покритих кригою місць.
• Не несіть великі та важкі предмети, які можуть затулити огляд та порушити рівновагу.
• Обережно на паркуванні. Обирайте місця, які розчищенні від льоду. Якщо ви виходите або сідаєте в машину, тримайтесь за неї.
• Коли ви крокуєте, не відволікайтесь на ґаджети.

Якщо вам, все ж таки, доводиться йти по льоду:

• Робіть маленькі кроки або ніби волочіть ноги.
• Трішки нахиляйтесь, коли крокуєте так, щоб ваш центр тяжіння був над ногами. Якщо йдете кригою, уникайте нерівностей.

Зима чудова пора року. Просто будьте обережні.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та мобілізаційної роботи Сарненської міської ради.

Документи → Розпорядження міського голови → 2024 рік → Травень
09 травня 2024
№ 93 від 09 травня 2024 року "Про внесення змін до розпорядження міського голови від 31 березня 2021 року № 54"

09 травня 2024