, Адміністратор

Стимул для подальшого розвитку міста

21 червня Сарни відзначають День міста. Це та дата, яка об‘єднує сарненців різного віку, професій, уподобань. Міський голова Руслан СЕРПЕНІНОВ, з яким спілкувався кореспондент, вважає, що такі свята вкрай необхідні не лише, аби підбити певні підсумки життєдіяльності центру громади, окреслити перспективні плани. Вони є стимулом для подальшого розвитку, позитивних змін, щоб місто з року в рік ставало кращим, привабливішим, цікавішим для гостей і таким, де комфортно жити його мешканцям, які творять багату та славну історію Сарн.

- Руслане Петровичу! Місто Сарни зустрічає 136 день народження в статусі центру новоствореної громади. Взаємодія з іншими населеними пунктами допомагає його розвитку чи, навпаки, додає більше турбот?

- Цілком очевидно, що турбот додалося. Хоча б тому, що кількість жителів зросла більш, ніж удвічі, а площа громади збільшилась у десятки разів. Але в цьому об’єднанні безумовно, є позитив. Тож вибудували чітке комплексне бачення вектору спільного розвитку, перспектив і міста, і населених пунктів громади. Бо над плануванням роботи й над виконанням завдань працюємо згуртованою командою, за стандартами місцевого самоврядування та тільки в інтересах людей.

Я ж отримую задоволення від того, що долаємо проблеми, які не вирішувалися роками. До прикладу, водії та пішоходи, які рухаються через шляхопровід у Сарнах по вулиці Суворова, помітили, що на цій мостовій споруді у вечірній час знову засвітилися ліхтарі. Темрява тут була понад два роки! З перших днів перебування на посаді перейнявся цією проблемою, провів нараду з представниками Служби автомобільних доріг у Рівненській області. Адже шляхопровід не тільки сполучає дві частини міста, а й є відрізком автотраси державного значення. У результаті досягнених домовленостей та оперативності комунальних служб задавнену проблему вирішили. Працюємо тепер над тим, аби освітити міст через річку Случ на автотрасі Київ-Ковель.

Або ще таке. За останні роки в населених пунктах громади виросли нові мікрорайони. А ось з їх електрифікацією є немалі проблеми. Наразі вдалося домовитися з керівництвом ПАТ «Рівнеенерго» та приєднати до електромереж майже 40 будинків у Цепцевичах. Подібна ситуація і в Кричильську, де також посприяли в електрифікації цілого житлового масиву. Відтак майже 80 новоселів можуть користуватися світлом та електроприладами. Найближчим часом маємо намір за кошти бюджету громади закупити та встановити трансформаторні підстанції ще в декількох селах, де люди активно будуються та потребують елементарних умов для проживання.

Окрім того, уже невдовзі з’явиться освітлення на 20 центральних і прилеглих до них вулицях сіл. Робота в цьому напрямку триває, у стадії завершення виготовлення проєктно-кошторисних документацій. Спеціалісти ж комунальних служб тільки за останній місяць провели заміну ламп у мережах міста на 7 вулицях. За цей же період встановили енергоефективні економні світильники на основі світлодіодів (LED), аби зменшити споживання електроенергії, у селах Ремчиці, Яринівка, Костянтинівка та Кричильськ.

Скажу також, що новинкою в старостинських округах стало грейдерування доріг і вулиць, яке проводили вперше за всю історію сіл, що ввійшли до громади. На всіх найважливіших грунтових дорогах задіяли спецтехніку: грейдер, трактор, вантажівки зі щебенем чи відсівом, за допомогою яких комунальники або підрядники підсипали та вирівняли поверхні.

Також повсюди зрізаємо аварійні дерева біля людських будинків, ведемо постійну масштабну роботу з прибирання населених пунктів. Не одну сотню машин сміття вивезли цієї весни тільки під час місячника благоустрою. У таких діях громадяни бачать позитив, відзначають чітку системну співпрацю.

Одним словом, міська рада стала центром прийняття позитивних рішень. Звісно, було б простіше відповідати тільки за одне місто, та ми взяли зобов’язання вирішувати численні проблеми громади й тепер консолідовано зі старостами, депутатами від округів над ними працюємо.

- На посаду міського голови Ви заступили, маючи за плечима чималий управлінський досвід. Та все ж, якісь із робочих моментів стали для Вас несподіванкою чи надмірним випробуванням?

- Одним із найбільших непростих випробувань стало налагодження ефективної діяльності міської ради в контексті значного розширення повноважень і функцій, які передали на місцевий рівень від центральних, обласних і районних структур. Майже 100 комунальних установ, закладів перейшло у власність громади. Функціональні обов’язки міської ради збільшилися в десятки разів у порівнянні з попередніми роками. Для забезпечення нормальної їх діяльності необхідні насамперед фінансові та людські ресурси. Якщо з людьми особливих проблем немає, то фінансів, як завжди, бракує. Прикро й те, що після останніх місцевих виборів держава в особі Кабінету Міністрів України змінила правила гри для громад, не передбачивши субвенції на інфраструктурний розвиток, яка до того була щороку.

Безпосередньо реформа децентралізації обнадіювала, вселяла оптимізм, що буде більше коштів, більше можливостей. Та неприємною несподіванкою стало недофінансування галузі освіти. Всі навчальні заклади перейшли до територіальної громади, а суму коштів на їх утримання розрахували за формулою з недостачею 36 мільйонів гривень. І вкрай необхідно, всупереч усім формальним перепонам, знайти вихід із цієї надскладної ситуації, достукатись до найвищих посадовців.

Тож днями разом із народним депутатом України Сергієм Євтушком були на прийомі в Міністра освіти та науки Сергія Шкарлета і заступника Міністра фінансів Романа Єрмоличева, щоб добитися збільшення розміру освітньої субвенції з Держбюджету для нашої громади. Представники уряду запропонували мені ввійти до складу робочої групи при Міносвіти для напрацювання змін до формули розрахунку розміру освітньої субвенції для територіальних громад. А це надихає та додає впевненості щодо позитивного вирішення проблеми недофінансування освітньої галузі.

- День міста – це привід для аналізу досягнень і перспективних планів. Що скажете з цього приводу?

- Коли заступив на посаду, то побачив із середини міський господарський комплекс не в такому хорошому стані, аніж очікував. Довелося мобілізовувати працівників комунальних підприємств, налагоджувати їх роботу для активізацїї продуктивності праці й поліпшення благоустрою міста. У найближчих планах - закупівля нових грейдера, спецмашини для утримання доріг і тротуарів, тракторів, встановлення в усіх населених пунктах контейнерів для сміття й налагодження регулярної утилізації відходів. Продовжуємо переговори з німецькими інвесторами про будівництво сміттєпереробного заводу. Встановлюємо систему поливу клумб у центрі міста. Спільно зі Службою автомобільних доріг беремо активну участь у розробці проєктно-кошторисної документації на реконструкцію дороги Н-25 Старокостянтинів - Рівне – Городище, що пролягає через Сарни. Так, у 2022 році капітально ремонтуватимуть відрізок у межах Сарненської міської територіальної громади від річки Горинь, що в селі Ремчиці, до села Немовичі, з облаштуванням тротуарів, освітлення та реконструкцією світлофорних об’єктів. У планах - ремонт доріг у напрямках Кричильська, Велихова, Городця, Любикович і Малого Вербчого, реконструкція та ремонт вулиць Севастопольська, Демократична, Котляревського та Старицького в Сарнах, нині асфальтуємо прибудинкові території. Також спланували конкретні заходи з ремонту аварійних мостів у Коросту, Кричильську, Одринках і Стрільську, по селах встановимо ігрові дитячі та спортивні майданчики.

До речі, нещодавно мав зустріч із представником державного Фонду енергоефективності. Це – установа, яка надає гранти для запровадження комплексних технічних рішень з енергоефективності будівель з урахуванням кращих європейських практик. Після успішних перемовин готуємо заявку на отримання коштів для термореновації багатоквартирних будинків по вулиці Широка, з утепленням фасадів, заміною вікон на енергозберігаючі. Реалізація цього проекту кардинально змінить вигляд центральної частини міста.

Важливо, що в цих та інших питаннях розвитку громади маю повну співпрацю з народними депутатами України Сергієм Євтушком, Сергієм Литвиненком, керівниками обласної та районної держадміністрацій Віталієм Ковалем і Олександром Коханом, головою районної ради Ярославом Яковчуком.

- Місто має багато мальовничих куточків і визначних, історичних місць. Які з них є пріоритетними, важливими й найулюбленішими для Вас?

- Мені подобається пройтися центральною алеєю по вулиці Широкій, яку доповнили екзотичними видами рослин, дерев і новими артоб’єктами. Також усе більш привабливим для мене й для інших містян і гостей стає міський сквер «Залізничник». Часто відвідую пам’ятні місця, аби вшанувати видатних людей і важливі події історії. Невдовзі їх число поповнить пам’ятник воїнам АТО/ООС, розробили його ескіз, що стане болючою згадкою про земляків, які загинули у війні з агресором.

Особливо привабливим і неповторним місцем є Сарненський історико-етнографічний музей. Його експозиції, численні ексклюзивні експонати надихають поринути в минувшину, подумати про сьогодення, помріяти про майбутнє.

- Які з локацій міста є гордістю міського голови, такими, куди хочеться запросити поважних гостей?

- Без вагань скажу, що об’єктом найбільшої гордості для мене є спорткомплекс «Сарни-Арена», який будували понад 5 років. Сподіваюсь, що в недалекій песпективі збудуємо ще й плавальний басейн. До речі, на його зведення вже надійшло 2 мільйони гривень субвенції на соціально-економічний розвиток регіону. Плануємо розвинути веслувальні види спорту (байдарки, каное) на Гребному каналі. За виконання цього завдання та багатьох інших береться новостворений відділ туризму, молоді та спорту. А ще маємо намір провести реконструкцію міського пляжу та благоустроїти десятки рекреаційно-відпочинкових зон для фізичної активності та проведення дозвілля.

- Руслане Петровичу! Які особливі слова Вам хочеться сказати мешканцям міста саме до свята?

- З нагоди дня народження міста всім його жителям щиро бажаю належного достатку та фінансового благополуччя. Мрію, щоб наші юнаки не йшли на війну, а захищали Україну під мирним небом. Щоб, нарешті, змогли забути про пандемію та всі повернулися до звичного, розміреного життя і повсюди відчували себе здоровими, захищеними, успішними.

Добра та світлого майбутнього всій нашій громаді та країні!

Розмовляла Владислава ПІДЛІСНА.

Останні документи

Документи → Проєкти рішень виконавчого комітету
25 квітня 2024
№ від 25 квітня 2024 року "Про  схвалення  Програми розвитку та фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Сарненський центр первинної медико-санітарної допомоги» Сарненської міської ради на 2025-2027 роки"

Документи → Проєкти рішень виконавчого комітету
25 квітня 2024
№ від 25 квітня 2024 року "Про схвалення Програми надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку на 2025 - 2027 роки"

Документи → Проєкти рішень виконавчого комітету
25 квітня 2024
№ від 25 квітня 2024 року "Про відмову у наданні статусу дитини, яка  постраждала  внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, Шелайкіній Софії Владиславівні"

Документи → Проєкти рішень виконавчого комітету
25 квітня 2024
№ від 25 квітня 2024 року "Про надання статусу дитини-сироти "

Документи → Проєкти рішень виконавчого комітету
25 квітня 2024
№ від 25 квітня 2024 року "Про надання статусу дитини-сироти"

Пошук документів