, Головний редактор

Увага, небезпечна карантинна рослина - амброзія полониста!

Друга половина літа і початок осені – пора цвітіння амброзії полинолистої, пилок якої – найсильніший алерген для людей різного віку.

Амброзія полониста (Ambrosia artemisifolia L) – небезпечний для людини і довкілля бур'ян, який має карантинне значення в Україні. Засмічує подвір'я та вулиці, сільськогосподарські угіддя, парки, пустирі, узбіччя доріг, залізничні насипи тощо. Амброзія є карантинним бур'яном не лише для України, а і для багатьох держав світу.

Амброзія полинолиста – це однодомна рослина із родини айстрових (складноцвітих) по зовнішньому вигляду нагадує полин гіркий. Вся рослина опушена, стебло пряме, гіллясте, листя довжиною 4-15 см, черенкові, перисто-розсічені. Цей бур'ян заввишки 20-180 сантимертів, на добре удобрених грунтах виростає до 250 сантиметрів. Одна рослина дає 30-40 тис. насінин, а окремі рослини – до 150 тис. штук. В грунті насіння зберігає життєздатність до 40 років.

Масове цвітіння бур'яну спостерігається в кінці липня-серпня та продовжується у вересні. Насіння молочної та воскової стиглості скошеного бур'яну має здатність дозрівати та забезпечувати повноцінні сходи.

За статистикою кожен 3-5 житель схильний до алергічних захворювань або вже страждає на них. Найактивніший період прояву алергії припадає саме на період цвітіння цієї рослини. При тому, що алергійний поліноз виникає в різних його проявах як у дорослих, так і у дітей. Отже, проблема боротьби зі злісним карантинним бур’яном – є загально. Проблемою для всіх жителів у весняно – осінній період.

Щоб запобігти подальшому розповсюдженню амброзії, боротьбу з нею слід розпочинати щорічно до цвітіння та утворення насіння методом виривання з корінням, регулярного покосу або засіванням сумішшю газонних трав, не допускати засмічення ґрунту та сільгосппродукції.

Згідно Закону України «Про карантин рослин» проведення заходів по знищенню карантинних організмів на земляних ділянках проводяться силами та за рахунок землевласників та землекористувачів або орендарів земельних ділянок.

Нагадуємо мешканцям приватних секторів, власникам земельних ділянок про особисту адміністративну відповідальність за порушення фітосанітарного законодавства, що статтею 105 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» передбачено накладання штрафу на громадян від 3 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 8 до 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Шановні мешканці Сарненської ОТГ, закликаємо всіх небайдужих до свого здоров’я, здоров’я оточуючих та екологічного стану нашої території до плідної співпраці по знищенню амброзії на засмічених ділянках. Також звертаємось з проханням до керівників підприємств, організацій всіх форм власності, землекористувачів та населення проводити всі необхідні заходи по захисту та оздоровленню екологічного стану району. Впевнені, що лише спільними зусиллями зможемо призупинити розповсюдження злісного карантинного бур’яну – амброзії полинолистої. Не можна стояти осторонь. Боротьба з амброзією – справа кожного. Давайте всі разом знищувати амброзію з червня по жовтень!

Адже виривання, скошування, виполювання амброзії збереже і фізичне здоров’я людей, і чистоту довкілля!

 

Схожі статті

Діяльність → Житлово-комунальне господарство → Благоустрій громади05 серпня 2021Інформація стосовно проведеної роботи за період 01.07.2021 по 31.07.2021

Прес-центр → Головне30 червня 2021Потрібно боротися з американським білим метеликом

Прес-центр → Головне16 серпня 2021Відповідальність за спалювання листя, гілля дерев та залишків сухої рослинності

Прес-центр16 серпня 2021Навчаємо людей похилого віку

Документи → Рішення виконавчого комітету → 2018 рік → Червень20 червня 2018№ 218 від 20.06.2018 "Про встановлення режиму роботи магазину "Насіння" по вул. Фідарова, --- в м. Сарни"

Документи → Рішення виконавчого комітету → 2018 рік → Травень11 травня 2018№ 160 від 11 травня 2018 року «Про затвердження переліку доріг місцевого значення комунальної власності територіальної громади м. Сарни з твердим покриттям»

Документи → Рішення виконавчого комітету → 2017 рік → Листопад17 листопада 2017"Про початок опалювального сезону 2017-2018 років у м. Сарни"

Facebook

отримувати новини

Погода

Погода

Останні документи

Документи → Протоколи, рішення, результати поіменного голосування сесій ради → VIII скликання → 7 сесія від 24 вересня 2021 року Результати поіменного голосування 7 сесії від 24 вересня 2021 року

Документи → Проєкти рішень ради  Про внесення змін до бюджету Сарненської міської територіальної громади на 2021 рік  (17566000000)

Документи → Проєкти рішень радиПро оренду майна комунальної власності Сарненської міської територіальної громади

Документи → Проєкти рішень радиПро надання згоди Коростському ліцею Сарненської міської ради Сарненського району Рівненської області на списання майна

Документи → Проєкти рішень радиПро включення об’єктів оренди комунальної власності Сарненської міської територіальної громади до переліків об’єктів, щодо яких прийнято рішення про передачу в оренду 

Пошук документів

Корисні посилання