Дослідити проблеми внутрішньо переміщених осіб та знайти шляхи їх вирішення

Саме про це говорили представники територіальних громад з 7-ми західних областей України на форумі з питань ВПО, що днями відбувся у Івано-Франківську.
Наша громада від початку повномасштабного вторгнення прийняла понад 4 тисячі осіб, які вимушені були покинути свої домівки через війну.
На сьогодні у громаді зареєстровано 1293 внутрішньо-переміщених особи - 188 з яких проживають у трьох місцях компактного проживання та 1105 осіб у приватному секторі.
Робота з ВПО розвинулась у процесі діалогу зі спільнотами в місцях їх тимчасового поселення.
Результатом цього діалогу стало створення координаційної ради ВПО – як інструменту, який створює платформу для взаємодії між місцевою владою, мешканцями та організаціями, що проживають у населених пунктах громади. Тут створюються та реалізуються спільні проекти й ініціативи. Люди вносять свої ідеї та енергію в спільні зусилля для поліпшення умов та підтримки внутрішньо переміщених осіб.
У складі ради представники міської ради, працівники релокованого до міста Сарни Луганського онкодиспансеру, ініціативні представники внутрішньо-переміщених осіб приватного сектору.
Сьогодення диктує нові правила та пріоритети, серед яких не тільки допомога армії, але й забезпечення внутрішньо-переміщених осіб житлом, робочими місцями та залучення інвестицій у вигляді грантів для розвитку власної справи.
Рада ВПО – це частина спільноти, яка має сили змінювати життя тих, хто втратив все, і робити це разом.
Галарея до статті

03 травня 2024
№ 300 від 30 квітня 2024 року "Про надання дозволу на списання паливно-мастильних матеріалів"

03 травня 2024