НЕ ПРОВОКУЙТЕ ПОЖЕЖІ В ЕКОСИСТЕМАХ!

На території громади встановилася суха, без дощова погода. У цей час суха рослинність спалахує від найменшої іскри, а пожежа за лічені хвилини здатна поширитись на великі території, знищуючи все на своєму шляху.

Так 12.09.2023 року поблизу с.Кричильськ сталося загорання сухої трави та чагарників на площі 0,7 га, 13.09.2023 на землях запасу міської ради поблизу смт.Степань сталося загорання сухої трави та побутового сміття на площі 0,2 га , 19.09.2023 року по вул.Грушевського в м.Сарни на відкритій території виникло загорання побутового сміття, причинами всіх цих пожеж була людська недбалість.

Сарненська міська радавкотре закликає громадян бути свідомими, та суворо дотримуватися правил пожежної безпекиу цей період, адже за статистикою, основною причиною виникнення пожеж в екосистемах є людська недбалість!

Розпорядженням начальника Рівненської обласної військової адміністрації від 18.04.2023 року №162 «Про заборону заїзду на територію лісового фонду області транспортних засобів та відвідування хвойних лісів протягом пожежонебезпечного періоду у 2023році» заборонено заїзд транспортних засобів та відвідування хвойних лісів в  пожежонебезпечний період.

Спалювання сухостою, сухої трави та чагарників під час воєнного стану може розцінюватися як акт диверсії. Законодавці у статті “Диверсія”, окрім існуючих злочинів, передбачили навмисні підпали сухостою. Відповідальність за злочини, передбачені статтею “Диверсія”, караються від 15 років до довічного ув'язнення.Також за спалювання сухої трави та листя передбачений штраф від 3060 до 6120 грн для громадян, від 15300 грн до 21420 грн на посадових осіб, а за порушення громадянами правил пожежної безпеки в лісі передбачений штраф від 1530 грн.до 4590 грн.

Щоб вберегти природні екосистеми та від нищівних пожеж, звертаємо вашу увагу,що під час ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНОГО ПЕРІОДУ потрібно дотримуватися таких правил:

- не розводьте відкритий вогонь біля лісової зони, в полях;
- не залишайте недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці;
- не спалюйте сміття та рослинні залишки;
- не залишайте без нагляду розпалені багаття та не дозволяйте дітям розводити вогнища;
- при сильних поривах вітру не розпалюйте вогнище;
- залишаючи місце відпочинку, обов’язково загасіть вогнище водою чи піском до повного припинення горіння або тління;
- заборонено спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях;
- проводьте роз’яснювальні бесіди з дітьми щодо дотримання правил пожежної безпеки.

Пам'ятайте, що пожежі в екосистемах також можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди.

Шановні громадяни, якщо ви помітили виникнення загоранняна відкритих територіях чи лісахнегайно сповістіть про це Службу порятунку за номером 101!

Відділ з питань надзвичайних ситуацій,цивільного захисту та мобілізаційної роботиСарненської міської ради

06 травня 2024
№ 275 від 30 квітня 2024 року "Про надання статусу дитини-сироти"

06 травня 2024