, Адміністратор

Сьогодні українці вшановують пам'ять мільйонів життів, які були загублені радянським тоталітарним режимом

Кількість жертв політичних репресій, що була розгорнута в СРСР у 1937-1938 роках з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, в Україні досі неможливо підрахувати.
Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли вʼязниці, заслання, табори, примусово проходили психіатричне лікування.
Через терор і репресії пройшли усі верстви українського населення: від наукової та творчої інтелігенції до селян. Радянська влада намагалася приховати сліди своїх злочинів. Місця поховань ставали режимними обʼєктами КГБ, місцевість розрівнювали бульдозерами, доступ до відповідних архівів був заборонений.
Не оминула трагічна доля і наше місто. Сьогодні, ми згадуємо наших земляків, які були безвинно закатовані влітку далекого 1941 року. В липні 1941 року з приходом німців в Сарни виявились звірства совітів: в Сарненській тюрмі знайдено 277 замордованих осіб, котрі стали жертвами комуністичного терору. Це були політичні увʼязнені: особи, приналежні до антирадянської націоналістичної організації, зокрема ОУН, члени Сарненської «Просвіти», проповідники та члени гуртків євангелістської молоді.
Сьогодні українці вшановують памʼять мільйонів життів, які були загублені радянським тоталітарним режимом. Але історія має властивість повторюватися. І, на жаль, нині російська окупаційна влада знову утримує та зинщує громадян України та політвʼязнів.
У День пам'яті жертв політичних репресій ми згадуємо всіх, хто боровся і бореться за вільну та незалежну Україну.
Вічна пам'ять та шана загиблим!
Галарея до статті

Останні документи

Документи → Проєкти рішень виконавчого комітету
18 червня 2024
№ від 18 червня 2024 року "Про переведення громадянки на безоплатну форму обслуговування у відділенні соціальної допомоги вдома комунального закладу «Центр надання соціальних послуг» Сарненської міської ради"

Документи → Проєкти рішень виконавчого комітету
18 червня 2024
№ від 18 червня 2024 року "Про організацію надання адміністративних послуг відділом державної реєстрації Сарненської міської ради"

Документи → Розпорядження міського голови → 2024 рік → Червень
18 червня 2024
№ 136 від 18 червня 2024 року "Про виплату грошової винагороди творчо обдарованій учнівській  молоді закладів освіти Сарненської міської територіальної громади у 2024 році"

Документи → Проєкти рішень виконавчого комітету
14 червня 2024
№ від 14 червня 2024 року "Про сприяння розвитку молодіжних громадських об’єднань, молодіжних рад, молодіжної інфраструктури"

Документи → Проєкти рішень виконавчого комітету
13 червня 2024
№ від 13 червня 2024 року "Про роботу Відділу соціального захисту Сарненської міської ради за період 2023-2024 роки "

Пошук документів