, Головний редактор

Уряд подав до Парламенту законопроєкт про вилучення у громад ПДФО

Уряд подав до Парламенту законопроєкт про вилучення у громад ПДФО

12 вересня Уряд зареєстрував у Верховній Раді України проєкт Закону «Про внесення змін до розділу VI Бюджетного кодексу України щодо забезпечення підтримки обороноздатності держави та розвитку оборонно-промислового комплексу України», реєстр. №10037 (https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/42765).

Законопроєкт №10037 передбачає вилучення з місцевих бюджетів ПДФО від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу за період з 1 жовтня 2023 року по 31 грудня 2024 року. 
Для бюджетів територіальних громад це втрата 20 млрд гривень у 2023 році і 65 млрд гривень у 2024 році. 

Уряд пропонує спрямувати ці кошти на такі цілі: 
50% – Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України на здійснення заходів із закупівлі спеціальної техніки та обладнання;
50% – Міністерству з питань стратегічних галузей промисловості України на реформування та розвиток оборонно-промислового комплексу. 
 
Окрім цього, Законопроєкт №10037 передбачає:
1. Зарахування у 2024 році до загального фонду Державного бюджету України надходжень, які є джерелами формування державного дорожнього фонду.
2. Зобов’язання місцевих рад (військових адміністрацій) спрямовувати кошти залишків місцевих бюджетів (крім власних надходжень бюджетних установ та субвенцій з інших бюджетів), у разі їх утворення на кінець бюджетного року, виключно на оборону, безпеку та захист населення, на оплату праці працівникам бюджетних установ, першочергові гуманітарні потреби, а також обслуговування та погашення місцевого боргу. 
 
Асоціація міст України виступає проти вилучення у територіальних громад ПДФО від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу та звернулась з відповідними зверненнями до Президента України, Верховного Головнокомандувача Збройних сил України Володимира Зеленського (https://auc.org.ua/sites/default/files/library/zvernennya_prezydentu_ukrayiny.pdf), до Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука (https://auc.org.ua/sites/default/files/library/zvernennya_golovi_vru.pdf), до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля (https://auc.org.ua/sites/default/files/library/zvernennya_pmu.pdf).

Голови сільських, селищних, міських рад готові обґрунтувати при зустрічі важливість збереження «військового» ПДФО в бюджетах місцевих громад для збереження унікальної системи забезпечення Об'єднаних сил Збройних сил України (https://auc.org.ua/novyna/vyluchennya-viyskovogo-pdfo-v-gromad-zruynuye-systemu-oborony-ukrayiny).

Останні документи

Документи → Проєкти рішень ради 24-ї позачергової сесії
22 вересня 2023
Про затвердження Положення про публічні консультації з громадськістю щодо питань, віднесених до компетенції Сарненської міської ради та її виконавчих органів

Документи → Проєкти рішень ради 24-ї позачергової сесії
22 вересня 2023
Про затвердження змін до Програми підтримки та  розвитку комунального підприємства телерадіокомпанії «Полісся» Сарненської міської ради на 2021-2025 роки

Документи → Рішення виконавчого комітету → 2023 рік → Вересень
20 вересня 2023
№ 453 від 20 вересня 2023 року "Про надання дозволу на вчинення правочину"

Документи → Рішення виконавчого комітету → 2023 рік → Вересень
20 вересня 2023
№ 428 від 20 вересня 2023 року "Про затвердження мережі  закладів освіти Сарненської міської ради на 2023-2024 навчальний рік"

Документи → Рішення виконавчого комітету → 2023 рік → Вересень
20 вересня 2023
№ 452 від 20 вересня 2023 року "  Про надання дозволу на вчинення правочину"

Пошук документів