№ 1573 від 06 жовтня 2023 року "Про схвалення звернення Сарненської міської ради до Верховної Ради України щодо внесення змін до проєкту Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік»"
С А Р Н Е Н С Ь К А М І С Ь К А Р А Д А
Р І В Н Е Н С Ь К О Ї О Б Л А С Т І
(VІІІ С К Л И К А Н Н Я)
Р І Ш Е Н Н Я
06 жовтня 2023 року |
№ 1573 |
Про схвалення звернення Сарненської міської ради до Верховної Ради України щодо внесення змін до проєкту Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» |
У зв’язку із реєстрацією у Верховній Раді України проєкту Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» (номер, дата реєстрації:10000 від 15.09.2023), з метою захисту інтересів та законних прав населення Сарненської міської територіальної громади, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням із постійними комісіями міської ради, міська рада
ВИРІШИЛА:
- Схвалити звернення Сарненської міської ради до Верховної Ради України щодо внесення змін до проєкту Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» (додається).
- Доручити міському голові Серпенінову Р.П. невідкладно направити це звернення до Верховної Ради України.
Міський голова Руслан СЕРПЕНІНОВ
Додаток
до рішення Сарненської міської ради
06 жовтня 2023 року № 1573
Верховна Рада України
вул. Михайла Грушевського, 5,
м. Київ, 01008
Звернення
Сарненської міської ради до Верховної Ради України щодо внесення змін до проєкту Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік»
У Верховній Раді України перебуває на розгляді проєкт Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» (номер, дата реєстрації:10000 від 15.09.2023). Статтею 8 проєкту передбачається встановити з 1 січня 2024 року мінімальну заробітну плату – 7100 грн, з 1 квітня – 8000 грн. Водночас, у абзаці 3 цієї ж статті встановлюється мінімальна заробітна плата у розмірі 1600 грн, як розрахункова величина для обчислення виплат за рішенням суду.
Запропонована розрахункова величина на рівні 1600 грн є неприпустимою для обчислення доплат постраждалим від аварії на ЧАЕС, щодо яких є рішення судів, адже станом на сьогодні для обрахунку цієї величини застосовується розмір мінімальної зарплати станом на 1 січня бюджетного року, який у рази більший за 1600 грн. Запровадження такого значного зниження соціальних виплат чорнобильцям порушує норми статті 22 Конституції України щодо недопущення звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів.
Продовження застосування практики управління «в ручному режимі» соціальними виплатами, передбаченими для постраждалих від аварії на ЧАЕС, які десятки років проживають на забруднених територіях та мають ряд хронічних захворювань і потребують дороговартісного лікування, нівелює значення соціального стандарту як такого, суперечить законодавству, протиправно обмежує рівень соціальної допомоги найбільш вразливим верствам населення в Україні, у числі яких пенсіонери-чорнобильці.
Виходячи з вищевказаного, просимо Вас, у межах Ваших компетенцій, посприяти виключенню абзацу третього статті 8: «Визначити розмір мінімальної заробітної плати на рівні 1600 гривень, яка застосовується як розрахункова величина для обчислення виплат за рішенням суду».
Секретар ради Андрій МИЧКА