№42 від 16 березня 2021 року "Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за рахунок коштів бюджету Сарненської міської територіальної громади у 2021 році»"

МІСЬКОГО ГОЛОВИ

16 березня 2021 року                                                                                  № 42

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04 грудня     2019 року № 1070 «Деякі питання здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти», керуючись пунктами 13, 20 частини 4 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:

1. Затвердити Положення про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за рахунок коштів бюджету Сарненської міської територіальної громади у 2021 році згідно з додатком до цього розпорядження.

1. Положення, визначене в пункті 1 цього розпорядження, застосовується головним розпорядником, розпорядниками нижчого рівня та одержувачами бюджетних коштів Сарненської міської ради.

1. Додаток до цього розпорядження є його невід’ємною частиною.

Міський голова                                                                       Руслан  СЕРПЕНІНОВ

до розпорядження міського голови

від 16.03.2021 № 42

про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг,

1. Головний розпорядник бюджетних коштів у договорах про закупівлю товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти можуть передбачати попередню оплату в разі закупівлі:

товарів, робіт і послуг за поточними видатками - на строк не більше трьох місяців;

товарів, робіт і послуг за капітальними видатками та державними контрактами (договорами); періодичних видань - на строк не більше 12 місяців;

1. Розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачі бюджетних коштів у договорах про закупівлю товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти можуть передбачати попередню оплату в разі закупівлі:

1. Розмір попередньої оплати в межах строків, визначених у пункті 1 цього Положення, становить до 100 відсотків їх вартості включно, та може здійснюватися без обмежень кількості платежів, згідно з договорами про закупівлю, з урахуванням помісячного розподілу бюджетних асигнувань на поточний бюджетний період.
  2. Розмір попередньої оплати в межах строків, визначених у пункті 2 цього Положення, становить для товарів, робіт і послуг за поточними видатками та періодичних видань до 100 відсотків їх вартості включно, а для товарів, робіт і послуг за капітальними видатками та державними контрактами (договорами) до 30 відсотків їх вартості включно та може здійснюватися одним платежем, згідно з договорами про закупівлю, з урахуванням помісячного розподілу бюджетних асигнувань на поточний бюджетний період.
  3. Попередня оплата розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів за капітальними видатками та державними контрактами здійснюється шляхом спрямування бюджетних коштів виконавцям робіт, постачальникам товарів і надавачам послуг (крім нерезидентів) на небюджетні рахунки, відкриті на їх ім’я в органах Державної казначейської служби у встановленому законодавством порядку, з подальшим використанням зазначених коштів виконавцями робіт, постачальниками товарів і надавачами послуг виключно з таких рахунків на цілі, визначені договорами про закупівлю товарів, робіт і послуг, з наданням підтвердних документів органам Державної казначейської служби для здійснення платежів.
  4. Головному розпоряднику бюджетних коштів забезпечувати заходи щодо виявлення виконавців робіт, постачальників товарів і надавачів послуг, якими порушено умови договорів, укладених із розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів, діяльність яких координується через них та які отримують бюджетні кошти на виконання бюджетних програм, щодо попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти.
  5. Розпорядникам (одержувачам) бюджетних коштів не здійснювати платежі з попередньої оплати виконавцям робіт, постачальникам товарів і надавачам послуг, якими порушено умови договорів щодо попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти, укладених із розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів у мережі безпосереднього головного розпорядника бюджетних коштів.
  6. Розпорядникам (одержувачам) бюджетних коштів  укладати договори про закупівлю товарів, робіт і послуг відповідно до законодавства з урахуванням повернення після закінчення строку, визначеного у договорі про закупівлю товарів, робіт і послуг, виконавцями робіт, постачальниками товарів і надавачами послуг невикористаних сум попередньої оплати та застосування штрафних санкцій у разі невчасного повернення таких коштів.
  7. Розпорядники нижчого рівня та одержувачі бюджетних коштів в особі керівників несуть персональну відповідальність за дотримання норм законодавства та цього Положення при здійсненні попередньої оплати товарів, робіт і послуг та контролю термінів її погашення, своєчасного взяття зобов’язань та їх оплати, застосування штрафних санкцій у разі невчасного повернення таких коштів.
  8. В разі порушення норм законодавства та цього Положення розпорядникам нижчого рівня та одержувачам бюджетних коштів інформувати виконавчий комітет Сарненської міської ради в триденний строк з моменту виникнення порушення.

Керуючий справами

виконавчого комітету                                                              Вячеслав  ШИМКО

24 квітня 2024
№ від 24 квітня 2024 року "Про схвалення Програми підтримки творчих колективів, аматорських об’єднань, виконавців, митців, діячів культури, учнів мистецьких шкіл, місцевих авторів  громади на  2025-2027 роки"