З днем вишиванки!

ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ САРНЕНСЬКОЇ ГРОМАДИ!

Сьогодні, 20 травня, ми разом зі всією Україною відзначаємо День вишиванки!

Щирі вітання з днем самобутньої, неповторної, барвистої української культури!

День вишиванки – це свято, яке з кожним роком відзначають все більше людей. Сьогодні українці по всьому світу одягають вишите українське традиційне вбрання.

Вишиванка є одним з головних символів нації, іншими словами кодом нації, що закладений в українцях з народження та відображає нашу національну приналежність, неповторну ідентичність та самобутність. Її орнамент варіюється залежно від географічного розташування. Тому за цим одягом можна впізнати регіон походження її власника.

Українська вишиванка є атрибутом нашої історії та державності. В усі часи унікальні, таємничі візерунки відображали фольклорну складову, вірування, звичаї та традиції українського народу. З покоління в покоління вишивка передавала культурну спадщину пращурів, залишала в спадок їх духовне та інтелектуальне багатство, служила літописом історії українського народу. Складні візерунки вишиті матерями служили оберегами від негараздів, притягували вдачу, завжди нагадували про рідну домівку.

Тішить бачити людей у вишиванках у нашій громаді сьогодні та завжди. Вишитий одяг підтверджує, що Сарненська громада – громада України, мешканці якої знають, шанують та поважають національну культуру та традиції.

Міцного здоров'я, миру, добра та злагоди!

Зі святом!

Сарненський міський голова

Руслан СЕРПЕНІНОВ

Депутати міської ради