,
Протидія насильству. Що робити постраждалим від СНПК
За даними офісу Генерального прокурора, від початку повномасштабної війни в Україні зафіксували 235 фактів сексуального насильства окупантами. Вочевидь, відомо далеко не про всі випадки, адже частина постраждалих – не заявляє про пережите. Утім, звернутись по допомогу ніколи не пізно. Сексуальне насильство під час війни – воєнний злочин без строку давності. Йдеться не лише про зґвалтування. Сексуальне насильство – це і примусове роздягання, домагання та погрози зґвалтуванням, примус спостерігати за насильством щодо інших людей і загалом будь-які дії сексуального характеру.
Ворог використовує сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом (СПНК), як зброю війни для деморалізації та придушення волі мирних мешканців окупованих регіонів. Цією жахливою тактикою окупанти намагаються посилити страх та контроль, завдати тривалих фізичних і психологічних травм людині та громадам.
Водночас від СНПК може постраждати не лише цивільне населення, але й військовополонені – чоловіки та жінки. За інформацією Київської міської та обласних військових адміністрацій, протягом 2023 року за допомогою звернулися 243 особи, що зазнали сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом.
Національна соціальна сервісна служба розробила інформаційну пам’ятку, яка описує алгоритм дій та реагування у випадку сексуального насильства, надає контакти для отримання допомоги, а також правила підтримки та спілкування з тими, хто зазнав СНПК.
Ознайомитися можна за посиланням: http://surl.li/piyyj