НЕ ПРОВОКУЙТЕ ПОЖЕЖІ В ПРИРОДНИХ ЕКОСИСТЕМАХ!

НЕ ПРОВОКУЙТЕ  ПОЖЕЖІ В ПРИРОДНИХ ЕКОСИСТЕМАХ!

На території громади встановилася без дощова, аномальна спекотна погода. Стовпчик термометра  показує більше +35°C. У цей пожежонебезпечний період суха рослинність спалахує від найменшої іскри, а пожежа за лічені хвилини здатна поширитись на великі території, знищуючи все на своєму шляху.

Так 17.06.2024 року на відкритій території по вул.Волі в м.Сарни сталося загорання побутового сміття  та сухої трави на площі 20 м.кв, 30.06.2024  на відкритій території с.Корост сталося загорання сухої трави  на площі 50м.кв, причинами  цих пожеж була людська недбалість.

Сарненська міська рада вкотре закликає громадян бути свідомими, та суворо дотримуватися правил пожежної безпеки у цей період, адже за статистикою, основною причиною виникнення пожеж в природних екосистемах   є людська недбалість!

Також нагадуємо, що спалювання сухостою, сухої трави та чагарників під час воєнного стану може розцінюватися як акт диверсії. Законодавці у статті “Диверсія”, окрім існуючих злочинів, передбачили навмисні підпали сухостою. Відповідальність за злочини, передбачені статтею “Диверсія”, караються від 15 років до довічного ув'язнення. Також за спалювання сухої трави  передбачений штраф від 3060 до 6120 грн для громадян, від 15300 грн до 21420 грн на посадових осіб, а за порушення громадянами правил пожежної безпеки в лісі передбачений штраф від 1530 грн. до 4590 грн.

Щоб вберегти природні екосистеми  від нищівних пожеж, звертаємо вашу увагу, що під час ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНОГО ЛІТНЬОГО ПЕРІОДУ потрібно дотримуватися елементарних правил:

• не розводьте відкритий вогонь біля лісової та паркових зон та в полях із залишками сухої рослинності;
  • не залишайте недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці;
  • не спалюйте сміття та рослинні залишки;
  • не залишайте без нагляду розпалені багаття та не дозволяйте дітям розводити вогнища;
  • не розпалюйте вогнище при сильних поривах вітру;
  • залишаючи місце відпочинку, обов’язково загасіть вогнище водою чи піском до повного припинення горіння або тління;
  • не спалюйте стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях;
  • дорослі проводьте роз’яснювальні бесіди з дітьми щодо дотримання правил пожежної безпеки.

Пам'ятайте, що пожежі в природних екосистемах також можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди.

Шановні громадяни, якщо ви помітили виникнення загорання на відкритих територіях чи лісах  негайно сповістіть про це Службу порятунку за номером 101!

Відділ з питань надзвичайних ситуацій,цивільного захисту

та мобілізаційної роботи Сарненської міської ради

16 вересня 2024
Про надання статусу дитини, яка  постраждала  внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, Городнюку Юрію Сергійовичу