, Головний редактор

Як отримати кошти, які спрямовані державою на підтримку фермерів та сільгоспвиробників?

Урядом затверджено порядок використання коштів на підтримку аграріїв. Держава спрямувала 1,5 млрд грн на підтримку фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції.
Постановою Кабінету Міністрів України від 16 серпня 2022 року №918 затверджено "Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції".
Порядком визначено напрями та механізми державної підтримки фермерським господарства та іншим виробникам сільськогосподарської продукції, а саме:
- бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності - у розмірі 3100 гривень на 1 гектар, але не більше 372 000 гривень для одного отримувача;
- спеціальна бюджетна дотація за утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності надається на кожну корову, яка перебуває у власності отримувача, ідентифікована та зареєстрована відповідно до законодавства станом на дату подання заявки, - у розмірі 5300 гривень на одну корову, але не більше 530 000 гривень для одного отримувача.

Прем’єр-міністр України Денисом Шмигалем було зазначено, що у межах системної політики підтримки аграрного сектору було запущено онлайн-платформу для прямої взаємодії держави та агровиробників — Державний аграрний реєстр.

«Державний аграрний реєстр — це «Дія» для аграріїв. Платформа, де представлено прозорий та зрозумілий розподіл усіх видів підтримки для українських фермерів. Агровиробники, зареєстровані в реєстрі, зможуть подати заявку на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, а також позик і технічної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів. Тобто цифровізація знову стає синонімом ефективності та прозорості», — наголосив Денис Шмигаль.


Як отримати підтримку на розвиток аграрництва?


Жодних паперів та інстанцій! Система сама повідомить про нові програми та можливості. Будь-який агровиробник може зареєструватися та подати заявку на підтримку через власний електронний кабінет буквально у кілька кліків.
Мінагрополітики за підтримки Євросоюзу, запустило Державний аграрний реєстр або ДАР. Усі зареєстровані у ДАР користувачі зможуть в режимі реального часу відстежувати та подаватися на доступні для них програми підтримки — як від держави, так і за кошти міжнародних організацій.
Система вже відрита для реєстрації на dar.gov.ua.

Витративши лише кілька хвилин на реєстрацію в ДАР, аграрії зможуть у режимі реального часу отримати доступ до інформації про наявні програми державної підтримки та подати заявку на них онлайн з дому чи офісу. Під час реєстрації фізична особа або фермер зможе перевірити в особистому електронному кабінеті дані про свою діяльність, земельні ділянки, тварин тощо. Для реєстрації потрібен лише електронний цифровий підпис. Система створена за підтримки ЄС з урахування найкращих європейських практик.

Реєструйтеся на  www.dar.gov.ua  й відстежуйте інформацію про доступні програми підтримки у своєму електронному кабінеті

Детальніше тут.

 

Галарея до статті

Останні документи

Документи → Проєкти рішень чергового засідання виконавчого комітету
22 листопада 2024
Про затвердження актів обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню

Документи → Проєкти рішень чергового засідання виконавчого комітету
22 листопада 2024
Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 30.04.2024 №220 «Про проведення опалювального періоду 2023-2024 років на території Сарненської міської територіальної громади та заходи щодо підготовки до опалювального періоду 2024-2025

Документи → Проєкти рішень чергового засідання виконавчого комітету
22 листопада 2024
Про  розгляд звернення   Троцковець  Наталії  Федорівни, жительки с. Довге, Сарненського району Рівненської області, щодо присвоєння почесного звання України «Мати-героїня»  

Документи → Проєкти рішень чергового засідання виконавчого комітету
22 листопада 2024
Про  розгляд звернення   Стукан Наталії Олександрівни, жительки с. Тріскині, Сарненського району Рівненської області, щодо присвоєння почесного звання України «Мати-героїня»  

Документи → Проєкти рішень чергового засідання виконавчого комітету
22 листопада 2024
Про  розгляд звернення   Степанець Вікторії  Володимирівни, жительки м. Сарни, Сарненського району Рівненської області, щодо присвоєння почесного звання України «Мати-героїня»

Пошук документів