, Головний редактор

Про затвердження змін до Програми запобігання виникненню, ліквідації наслідків   надзвичайних ситуацій та протидії пожежам у природних екосистемах Сарненської міської територіальної громади  на 2025 – 2027 роки

 

 

С А Р Н Е Н С Ь К А    М І С Ь К А     Р А Д А

Р І В Н Е Н С Ь К О Ї   О Б Л А С Т І

( VІІІ  С К Л И К А Н Н Я )

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

 

___ ____________  2025 року                                                                         №____

 

 

Про затвердження змін до Програми

запобігання виникненню, ліквідації наслідків

надзвичайних ситуацій та протидії пожежам у природних

екосистемах Сарненської міської територіальної

громади  на 2025 – 2027 роки

 

 

 

        Відповідно до Кодексу цивільного захисту України, пункту 22 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою запобігання виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та протидії пожежам у природних екосистемах, за погодженням із  постійними комісіями міської ради,  міська рада

 

В И Р І Ш И Л А :

 

 

  1. 1. Затвердити схвалені виконавчим комітетом міської ради зміни до Програми запобігання виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та протидії пожежам у природних екосистемах Сарненської міської територіальної громади на 2025 - 2027 роки (далі – Програма), затвердженої рішенням міської ради від 24.05.2024 № 1885, (зі змінами), а саме:

1.1. Назву «Програма запобігання виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та протидії пожежам у природних екосистемах Сарненської міської територіальної громади на 2025-2027 роки» викласти в такій редакції: «Програма запобігання виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та протидії пожежам у природних екосистемах Сарненської міської територіальної громади на 2025-2030 роки».

1.2. Викласти Програму в новій редакції, що додається.

  1. Фінансовому управлінню Сарненської міської ради передбачати кошти на виконання заходів Програми в межах реальних фінансових можливостей бюджету міської територіальної громади на відповідні роки.
  2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань бюджету, фінансів та соціальної політики (Максим Шапірко), а організацію виконання – на заступника міського голови Володимира МІЩЕНЮ.

 

 

 

 

 

 

Міський голова                                                                  Руслан СЕРПЕНІНОВ

 

 

 

 

 

 

 

 

СХВАЛЕНО                                                                   ЗАТВЕРДЖЕНО                     

Рішення виконавчого комітету міської ради               Рішення міської ради

__________№ __                                                              ________ № _____

 

 

ПРОГРАМА

запобігання виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та протидії пожежам

у природних екосистемах Сарненської міської територіальної громади на 2025-2030 роки

 

І. Паспорт Програми

Програма розроблена на підставі Конституції України, Кодексу  цивільного захисту України, статті 91 Бюджетного кодексу України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постанови Кабінету Міністрів України  від 31.01.2007 №106 «Про затвердження Порядку розроблення та виконання державних цільових програм».

 

 

1.

Ініціатор розроблення Програми

Відділ з питань НС,ЦЗ та мобілізаційної роботи Сарненської міської ради

2.

Рішення виконавчого комітету Сарненської міської ради

_________  № ___

3.

Розробник Програми

Відділ з питань НС,ЦЗ та мобілізаційної роботи Сарненської міської ради

4.

Співрозробник Програми

-

5.

Відповідальний виконавець Програми

Управління освіти, Управління культури, туризму, молоді та спорту Сарненської міської ради

КНП «Сарненський центр ПМСД», КНП «Сарненська ЦРЛ» Сарненської міської ради, КП «Житлосервіс», КП «Сарнитеплосервіс» Сарненської міської ради КП Сарненської міської ради «Екосервіс», ДПРЧ -8  ДПРЗ-5  Головного Управління ДСНС України у Рівненській області

5.1

Головний розпорядник коштів

Сарненсь каміська рада, Управління освіти, Управління культури, туризму, молоді та спорту Сарненської міської ради

6.

Учасники Програми

Структурні підрозділи та комунальні підприємства Сарненської міської ради, ДПРЧ -8  ДПРЗ-5  Головного Управління ДСНС України у Рівненській області

7.

Термін реалізації Програми

Протягом  2025-2030 років

7.1

Етапи виконання Програми:

   1 етап - 2025 рік

   2 етап - 2026 рік

   3 етап - 2027 рік

   4 етап – 2028 рік

   5 етап – 2029 рік

   6 етап – 2030 рік

8.

Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми

Бюджет Сарненської міської

територіальної громади, бюджети інших територіальних громад

9.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми всього, у тому числі:

      2025 рік -   13805,0  тис. грн

      2026 рік -   13805,0  тис. грн

      2027 рік -   13805,0  тис. грн

      2028 рік -   13805,0  тис. грн

      2029 рік -   13805,0  тис. грн

      2030 рік -   13805,0 тис.  грн

9.1

Коштів місцевого бюджету

81630,0 тис. грн

9.2

Коштів інших джерел

1200,0 тис.грн

 

ІІ. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма

 

Згідно зі статтею 3 Конституції України життя та здоров’я людини, її безпека є найвищими соціальними цінностями, за забезпечення яких держава відповідає перед нею. Безпека населення і територій, їх захищеність від впливу шкідливих техногенних, природних та екологічних факторів є неодмінними умовами сталого розвитку суспільства. Військова агресія російської федерації проти України, призвела до нагальної потреби у вирішенні питання запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій з метою збереження життя та здоров’я мешканців Сарненської міської територіальної громади в умовах воєнного стану.

Програму розроблено відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України і спрямовано на реалізацію державної політики у сфері захисту населення і територій Сарненської міської територіальної громади від наслідків надзвичайних ситуацій; вдосконалення системи забезпечення техногенної та пожежної безпеки населених пунктів; розвиток підрозділів і формувань цивільного захисту, місцевої та добровільної пожежної охорони, здійснення моніторингу, попередження та реагування на надзвичайні ситуації, пожежі, у тому числі в природних екосистемах; забезпечення пропаганди безпеки життєдіяльності населення громади.

Потребує приведення у відповідність із сучасними вимогами матеріально-технічне оснащення органів управління та сил цивільного захисту, заміни й модернізації техніки та спорядження, що перебувають на озброєнні підрозділів місцевих пожежно-рятувальних підрозділів, оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, аварійно-рятувальних бригад комунальних підприємств міської ради, а також інших підрозділів, які залучаються до виконання завдань щодо запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, на території громади.

У зв’язку з передачею окремих повноважень від державних органів до органів місцевого самоврядування щодо забезпечення пожежогасіння, реагування на надзвичайні ситуації, забезпечення громадської безпеки, доступності медичних послуг виникає необхідність формування відповідних органів і служб на території громади та розвитку місцевої (добровільної) пожежної охорони.

Відповідно до чинного законодавства та нормативних актів, радіус обслуговування пожежно-рятувального підрозділу не повинен перевищувати трьох кілометрів по дорогах загального користування, а нормативний час прибуття пожежно-рятувального підрозділу до місця виникнення пожежі в містах повинен бути до 10 хвилин, у сільській місцевості – до 20 хвилин.

З метою мінімізації загрози виникнення нещасних випадків від несанкціонованого поводження з вибухонебезпечними предметами, при їх виявленні у тому числі  зумовленими наслідками збройною агресією російської федерації проти України необхідно систематично проводити роботи із виявлення та знешкодження вищезазначених предметів групою піротехнічних робіт Головного управління ДСНС України в Рівненській області.

Проведений аналіз щодо навчання населення свідчить про недостатній рівень забезпечення процесу інформування шляхом виготовлення та розповсюдження тематичних матеріалів наочної агітації (буклетів, листівок, пам’яток, постерів, сіті-лайтів) та фінансування зазначених заходів. Крім цього, пропонується при консультаційних пунктах громади створення куточків пожежної безпеки з метою запобігання трагічним випадкам серед дітей внаслідок надзвичайних ситуацій та формування чіткого порядку дій у разі загрози життю.

Актуальність проблеми забезпечення безпеки населення і територій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, пожеж в населених пунктах та природних екосистемах зумовлена тенденціями до зростання шкоди територіям та населенню, що спричиняються небезпечними природними явищами та наслідками зумовленими збройною агресією російської федерації проти України. Ризики надзвичайних ситуацій природного характеру та їх сукупні масштаби прямих і опосередкованих втрат (людських, економічних, інтелектуальних тощо) щороку зростають.

Реалізація Програми дасть змогу виконати комплекс заходів, пов’язаних із запобіганням виникненню надзвичайних ситуацій на території громади, забезпеченням пожежної безпеки, сприятиме матеріально-технічному переоснащенню, підвищенню ефективності дій органів управління і сил цивільного захисту громади, місцевих пожежно-рятувальних підрозділів, створенню підрозділів місцевої та добровільної пожежної охорони, сприятиме вирішенню інших завдань розвитку цивільного захисту.

 

 

 

ІІІ. Мета Програми

 

Метою Програми є підвищення рівня захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в мирний час і в особливий період, запобігання виникненню можливих надзвичайних ситуацій, мінімізація їх наслідків, що дозволить у повному обсязі виконати завдання, пов’язані з рятуванням людей та збереженням довкілля. Повноцінне функціонування об’єктів  критичної інфраструктури, зв’язку,  інтернету, у тому числі стійкого до знеструмлень фіксованого Інтернет доступу з відкритим Wi-Fi, «Пунктів Незламності»  у період виникнення надзвичайних ситуацій та  порушення нормальних умов життєдіяльності населення (відключення енергопостачання),у тому числі зумовленими наслідками збройної агресії російської федерації проти України.

 

 

IV. Шляхи і способи розв’язання проблеми

 

Оптимальним варіантом розв’язання проблеми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного, природного, воєнного характеру, а також пожеж, у тому числі в природних екосистемах, є реалізація державної політики у сфері захисту населення і територій у разі їх виникнення шляхом системного здійснення першочергових заходів щодо попередження та ліквідації на ранніх стадіях з використанням ресурсів Сарненської міської ради та інших джерел, не заборонених законодавством. Придбання генераторів, обладнання для повноцінного функціонування об’єктів критичної інфраструктури, зв’язку та інтернету, у тому числі стійкого до знеструмлень фіксованого Інтернет доступу з відкритим Wi-Fi, «Пунктів Незламності» у період виникнення надзвичайних ситуацій та порушення нормальних умов життєдіяльності населення (відключення енергопостачання), у тому числі зумовленими наслідками збройної агресії російської федерації проти України.

 

V. Завдання Програми (додаток)

 

Завдання і заходи з виконання Програми наведено у додатку до Програми.

У рамках виконання Програми передбачається здійснити заходи щодо:

-  подальшого розвитку сил цивільного захисту громади та забезпечення їх сучасною технікою, матеріально-технічним оснащенням та обладнанням;

-  утримання в готовності до дій за призначенням та подальшого розвитку пожежно-рятувальних підрозділів місцевої та добровільної пожежної охорони;

-   виявлення та знешкодження вибухонебезпечних предметів;

- забезпечення гарантованого Конституцією України права громадян на захист життя і здоров’я від надзвичайних ситуацій;

- організації та здійснення запобіжних заходів на випадок виникнення масштабних пожеж, недопущення збільшення рівня надзвичайних ситуацій, створення передумов для локалізації та ліквідації;

- забезпечення повноцінного функціонування об’єктів критичної інфраструктури, зв’язку та інтернету, у тому числі стійкого до знеструмлень фіксованого Інтернет доступу з відкритим Wi-Fi, «Пунктів Незламності» у період виникнення надзвичайних ситуацій та порушення нормальних умов життєдіяльності населення (відключення енергопостачання);

- пропаганди безпеки життєдіяльності населення громади, створення куточків пожежної безпеки;

-    вжиття інших комплексних та спеціальних заходів цивільного захисту.

 

VІ. Очікувані результати, ефективність Програми

Програма спрямована на зменшення ризику виникнення надзвичайних ситуацій та протидію пожежам у природних екосистемах, а також досягнення гарантованого рівня захисту населення і територій від їх наслідків, підтримку місцевих пожежно-рятувальних підрозділів, пожежно-рятувальної служби, створення правових, організаційно-економічних умов для їх розвитку, формування механізму регулювання та координації, які б сприяли:

-    рятуванню людей, проведенню аварійно-рятувальних і технічних робіт;

-  підвищенню рівня готовності місцевих пожежно-рятувальних підрозділів, пожежно-рятувальних служб;

-     розвитку місцевої та добровільної пожежної охорони;

-  повноцінному функціонуванню об’єктів критичної інфраструктури, зв’язку та інтернету, у тому числі стійкого до знеструмлень фіксованого Інтернет доступу з відкритим Wi-Fi, «Пунктів Незламності» у період виникнення надзвичайних ситуацій та порушення нормальних умов життєдіяльності населення (відключення енергопостачання), у тому числі зумовленими наслідками збройної агресії російської федерації проти України.

Реалізація заходів Програми дасть змогу захистити населення і територію громади від надзвичайних ситуацій, пожеж, у тому числі в природних екосистемах, підвищити рівень готовності місцевих пожежно-рятувальних підрозділів, аварійно-рятувальних служб до дій за призначенням, мінімізувати наслідки, спричинені пожежами, терміново реагувати на них, проводити аварійно-рятувальні та відновлювальні роботи, захистити навколишнє природне середовище та локалізувати зони впливу шкідливих і небезпечних факторів, забезпечити  повноцінне функціонування об’єктів критичної інфраструктури, зв’язку та інтернету, у тому числі стійкого до знеструмлень фіксованого Інтернет доступу з відкритим Wi-Fi, «Пунктів Незламності» у період виникнення надзвичайних ситуацій та порушення нормальних умов життєдіяльності населення(відключення енергопостачання), у тому числі зумовленими наслідками збройної агресії російської федерації проти України.

 

 

VІІ. Фінансування Програми

 

Фінансування заходів Програми здійснюється за рахунок коштів бюджету міської територіальної громади, інших не заборонених законодавством джерел.

 

 

 

ІІ. Координація та контроль за ходом виконання Програми

 

Координацію дій виконавців Програми, контроль за станом її виконання, визначення порядку взаємного інформування (із зазначенням конкретних строків), звітування, тощо здійснюють відділ з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та мобілізаційної роботи Сарненської міської ради та  Сарненське районне управління Головного управління ДСНС України у Рівненській області.

У разі необхідності внесення змін протягом терміну виконання Програми відповідальний виконавець готує уточнення показників, заходів та вносить їх на розгляд сесії міської ради.

Виконання Програми припиняється після закінчення встановленого строку, після чого відділ з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та мобілізаційної роботи складає заключний звіт про результати її виконання та подає його на розгляд сесії міської ради разом із пояснювальною запискою про кінцеві результати виконання Програми не пізніше ніж у двомісячний строк після  закінчення встановленого строку її виконання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прикріплені файли
Про затвердження змін до Програми  запобігання виникненню, ліквідації наслідків   надзвичайних ситуацій та протидії пожежам у природних екосистемах Сарненської міської територіальної громади  на 2025 – 2027 роки.pdf
Додаток.pdf

Останні документи

Документи → Проєкти рішень чергового засідання виконавчого комітету
11 липня 2025
Про розгляд заяви Корзун Антоніни Олександрівни про постановку на квартирний облік у виконавчому комітеті Сарненської міської ради

Документи → Проєкти рішень чергового засідання виконавчого комітету
11 липня 2025
Про зняття із квартирного обліку та виключення із списків громадян, які користуються правом отримання житла у виконавчому комітеті Сарненської міської ради Гаврильчика Романа Нікифоровича

Документи → Проєкти рішень чергового засідання виконавчого комітету
11 липня 2025
Про розгляд заяви Істоміної Оксани Миколаївни про постановку на квартирний облік у виконавчому комітеті Сарненської міської ради дитини, позбавленої батьківського піклування, (ОСОБА)

Документи → Протоколи, рішення, відеозаписи, результати поіменного голосування сесій ради → VIII скликання → 37 позачергова сесія від 04 липня 2025 року
10 липня 2025
№ 2805 від 04 липня 2025 року "Про прийняття земельної ділянки у комунальну власність Сарненської міської  територіальної громади в особі Сарненської міської ради"

Документи → Протоколи, рішення, відеозаписи, результати поіменного голосування сесій ради → VIII скликання → 37 позачергова сесія від 04 липня 2025 року
10 липня 2025
№ 2804 від 04 липня 2025 року "Про передачу безоплатно у власність земельної ділянки Михалішину Віктору Івановичу в місті Сарни по вулиці Драгоманова, 1"

Пошук документів