, Головний редактор

№ 883 від 14 липня 2022 року "Про встановлення ставок єдиного податку на території Сарненської міської територіальної громади"

Р І Ш Е Н Н Я

 

14 липня 2022 року 

                                           № 883 

 

Про встановлення ставок єдиного

податку на території Сарненської

міської територіальної громади

 

 

     З метою встановлення на території  Сарненської міської територіальної громади єдиного податку, керуючись пунктом 24 частини першої статті 26, статтею 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пунктом 12.3 статті 12, главою 1 розділу XIV Податкового кодексу України, пунктом 19 частини 1 статті 64 Бюджетного кодексу України, за погодженням із постійними комісіями міської ради,  міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

 1. Затвердити Положення про особливості справляння єдиного податку суб’єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності (додається).
 2. Оприлюднити рішення на офіційному вебсайті Сарненської міської ради.
 3. Це рішення набирає чинності з дня офіційного оприлюднення та застосовується з 01 січня 2023 року.
 4. Рішення Сарненської міської ради від 14 липня 2021 року № 324 «Про встановлення ставок єдиного податку на території Сарненської міської територіальної громади» визнати таким, що втратило чинність, з 01 січня 2023 року.
 5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань бюджету, фінансів та соціальної політики (Максим ШАПІРКО), на першого заступника міського голови Івана НАЗАРЦЯ та орган державної фіскальної служби у Сарненському районі.

 

 

Міський голова                                                                      Руслан СЕРПЕНІНОВ

 

                    

  Додаток

до рішення Сарненської міської ради

14  липня  2022 року № 883

 

Положення

про особливості справляння єдиного податку суб’єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності

 

 1. Загальні положення

1.1.Про встановлення ставок єдиного податку на території Сарненської міської територіальної громади  

Єдиний податок  встановлюється  на  підставі  пункту  24  частини  1  статті 26 Закону  України “Про місцеве  самоврядування  в  Україні ”,  пункту 19 частини 1 статті 64 Бюджетного кодексу України, глави 1 розділу XIV  Податкового кодексу України.

В Положенні про особливості справляння єдиного податку суб’єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності (далі – Положення) визначені обов’язкові елементи для встановлення податку, передбачені статтею 7 Податкового кодексу України, в інших випадках, не визначених Положенням про єдиний податок,  застосовуються положення розділу XIV Податкового кодексу України.

 

 1. Платники податку

 

 • Суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку:
 • перша група – фізичні особи – підприємці визначені пп.1 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України;
 • друга група – фізичні особи – підприємці визначені пп.2 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України;
  • Для цілей цього підрозділу під побутовими послугами населенню, які надаються платниками єдиного податку першої та другої групи, розуміють послуги, перелік яких визначений пунктом 7 статті 291 Податкового кодексу України.
  • Не можуть бути платниками єдиного податку першої, другої груп суб’єкти господарювання, які здійснюють види діяльності, наведені у пункті   5 статті 291 Податкового кодексу України.
  • Порядок визначення доходів та їх склад для платників єдиного податку першої, другої груп визначені статтею 292 Податкового кодексу України.
  • Порядок розрахунку загальної кількості осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку фізичною особою першої, другої груп визначений підпунктом 291.4.1 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України.

 

 1. Об'єкт та база оподаткування для платників єдиного податку

3.1. Об'єктом оподаткування можуть бути майно, товари, дохід (прибуток) або його частина, обороти з реалізації товарів (робіт, послуг), операції з постачання товарів (робіт, послуг) та інші об'єкти, визначені податковим законодавством, з наявністю яких податкове законодавство пов'язує виникнення у платника податкового обов'язку.

 

 1. Ставки єдиного податку

4.1. Ставки єдиного податку визначено статтею 293 Податкового кодексу України.

4.2. Фіксовані ставки єдиного податку для фізичних осіб-підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

1) для першої групи платників єдиного податку – 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму;

2) для другої групи платників єдиного податку – 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

 

 1. Порядок обчислення податку

5.1.Щомісячна сума ставки єдиного податку за фіксованими ставками  обчислюється множенням ставки податку, яка  встановлюється згідно до пп.1, 2 пункту 293.2. статті 293 податкового кодексу України.

* на розмір  прожиткового мінімуму для працездатних  осіб встановлених законом на 1 січня податкового  (звітного) року – для першої групи платників податку;

* на розмір мінімальної заробітної плати  встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року – для другої групи платників податку.

 

 1. Податковий (звітний) період

6.1. Податковий (звітний) період визначено статтею 294 Податкового кодексу України.

 

 1. Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку

7.1. Строк та порядок сплати єдиного податку за фіксованими ставками визначенні пунктами 295.1, 292.2, 295.4, 292.8 Податкового кодексу України, з урахуванням  особливостей, визначених статтею 297 Податкового кодексу України.

 

 1. Строки та порядок подання звітності

8.1. Форма звітності , порядок її складання та подання визначені статтями  46, 48, 49 Податкового кодексу України з урахуванням особливостей визначених  пунктами 296.1, 296.2, 296.4-296.8 статті 296  та статтею 297 Податкового кодексу України.

 

 1. Відповідальність платника єдиного податку

9.1. Платники єдиного податку несуть відповідальність  відповідно до статті 300 Податкового кодексу України.      

 

 

 

 

Секретар ради                                                                              Андрій МИЧКА

Прикріплені файли
№ 883 від 14 липня 2022 року "Про встановлення ставок єдиного податку на території Сарненської міської територіальної громади".docx

Останні документи

Документи → Проєкти рішень 26-ї сесії міської ради
08 грудня 2023
Про затвердження раніше введених штатних одиниць закладів освіти комунальної власності Сарненської міської ради

Документи → Проєкти рішень 26-ї сесії міської ради
08 грудня 2023
Про затвердження розпоряджень Сарненського міського голови, виданих у міжсесійний період

Документи → Проєкти рішень 26-ї сесії міської ради
08 грудня 2023
Про бюджет Сарненської міської територіальної громади на 2024 рік (1756600000)

Документи → Проєкти рішень 26-ї сесії міської ради
08 грудня 2023
Про передачу транспортних засобів з балансу управління освіти Сарненської міської ради на баланс комунального підприємства Сарненської міської ради «Екосервіс»

Документи → Проєкти рішень виконавчого комітету
08 грудня 2023
№ від 08 грудня 2023 року "Про надання повноважень відділу соціального захисту Сарненської міської ради на прийняття рішень щодо призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі"

Пошук документів