С А Р Н Е Н С Ь К А  М І С Ь К А  Р А Д А

(VІII С К Л И К А Н Н Я)

___ липня 2024 року

№ ____

Про встановлення ставок та пільг

із сплати земельного податку на

території Сарненської міської територіальної громади

З метою встановлення на території  Сарненської міської територіальної громади ставок та пільг із сплати земельного податку, керуючись пунктом 24 частини першої статті 26, статтею 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пунктом 12.3 статті 12, главою 1 розділу XIV Податкового кодексу України, пунктом 19 частини 1 статті 64 Бюджетного кодексу України, за погодженням із постійними комісіями міської ради,  міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Положення про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку (додається).
  2. Оприлюднити рішення на офіційному вебсайті Сарненської міської ради.
  3. Це рішення набирає чинності з дня офіційного оприлюднення та застосовується з 01 січня 2025 року.
  4. Рішення Сарненської міської ради від 14 липня 2024 року № 884 «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на території Сарненської міської територіальної громади» визнати таким, що втратило чинність, з 01 січня 2025 року.
  5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань бюджету, фінансів та соціальної політики (Максим Шапірко), на першого заступника міського голови  Івана НАЗАРЦЯ та орган державної фіскальної служби у Сарненському районі.

Міський голова                                                                        Руслан СЕРПЕНІНОВ

Рішення міської ради

____.07.2024 № _____

Положення про встановлення ставок та пільг із сплати

земельного податку

1.Загальні положення

1.1. Положення про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку (далі – Положення) визначає правові засади справляння плати за землю та її елементи у відповідності  до Податкового кодексу України та розроблене на підставі ст. 269-287 Податкового кодексу України, статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

1. Платники земельного податку

2.1. Платників земельного податку визначено статтею 269 Податкового кодексу України.

1. Об’єкти оподаткування

3.1. Об’єкти оподаткування земельним податком визначені статтею 270 Податкового кодексу України.

1. База оподаткування

4.1. Базу оподаткування земельним податком визначено статтею 271 Податкового кодексу України.

1. Ставки земельного податку

5.1. Ставки земельного податку визначені у Додатку 1 до цього Положення з врахуванням  статей 274, 277 Податкового кодексу України.

1. Податковий період

6.1. Базовим податковим (звітним)  періодом для плати за землю згідно статтею 285 Податкового кодексу  є календарний рік.

6.2. Базовий податковий (звітний) рік починається  1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв’язку із набуттям  права власності та /або користування на нові земельні ділянки може бути меншим  12 місяців).

1. Пільги щодо сплати земельного податку

7.1. Перелік пільг для фізичних осіб визначено статтею 281 Податкового кодексу України,  для юридичних осіб – статтею 282 Податкового кодексу України.

7.2. Перелік земельних ділянок, які не підлягають  оподаткуванню земельним податком, визначено статтею 283 Податкового кодексу України.

7.3. Порядок та особливості застосування пільг визначено пунктами 284.2,  284.3 статті 284 Податкового кодексу України.

7.4. Перелік  пільг, наданих у межах  норм пункту 284.1 статті 284 Податкового  кодексу України, визначено у додатку 2 «Перелік пільг для фізичних та юридичних осіб, наданих відповідно до пункту 284.1 статті 284 Податкового кодексу України, із сплати земельного податку» до цього Положення.

1. Особливості оподаткування платою за землю

8.1. Відповідно до статті 284 податкового кодексу України визначено особливості оподаткування платою за землю.

1. Порядок обчислення плати та строки сплати за землю

9.1. Порядок обчислення плати за землю визначено статтею 286 Податкового кодексу України.

9.2. Строк сплати плати за землю визначено статтею 287 Податкового кодексу України.

9.3. Індексація нормативної грошової оцінки земель  визначена статтею 289 Податкового кодексу України.

1. Строки та порядок подання звітності з плати за землю

10.1. Форма звітності, порядок її складання та подання визначені статтями  46, 48, 49 Податкового кодексу України з урахуванням особливостей, визначених пунктами 286.2-286.4 статті 286 Податкового кодексу України.

Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на території Сарненської міської територіальної громади.docx
Додаток 1.xls
Додаток 2.docx

16 вересня 2024