,
Луганський онкодиспансер: як медичний форпост із зони бойових дій став на захист здоров’я жителів Сарненщини
У відповідь на виклики повномасштабної війни Луганський обласний клінічний онкологічний диспансер був змушений евакуюватися із зони бойових дій. Новим домом для закладу стала Сарненська громада, де він не лише відновив роботу, а й активно розвивається, щодня рятуючи життя людей.
У 2024 році фахівці онкодиспансеру надали понад 66 тисяч медичних послуг, з яких понад 13 тисяч — жителям Сарненського району. 2202 пацієнти з району отримали стаціонарне лікування, у тому числі 1490 осіб зі злоякісними новоутвореннями. Над цим щодня працюють 130 спеціалістів, майже половина з яких — внутрішньо переміщені особи, що продовжують свою благородну місію, попри особисті втрати та переїзд.
Медзаклад здійснює складні хірургічні втручання, хіміотерапію, паліативну й реабілітаційну допомогу. Обладнання диспансеру дозволяє проводити широкий спектр діагностичних процедур — від УЗД до ендоскопії. З 2025 року заплановано відкриття кабінету мамографії, що суттєво підсилить можливості ранньої діагностики.
Під час офіційного візиту до закладу обговорювалися ключові потреби онкодиспансеру, шляхи подальшої співпраці та перспективи розвитку. У центрі уваги — оновлення обладнання, підвищення якості медичних послуг та впровадження сучасних методик у лікуванні онкозахворювань.
«Ми пишаємося тим, що Луганський онкодиспансер обрав саме нашу громаду. Цей заклад став частиною нашого життя, нашої системи охорони здоров’я. В умовах війни ми всі обʼєднані спільною метою — зберегти найцінніше, що маємо — життя і здоровʼя людей. Ми вдячні медичному персоналу за самовідданість і готові підтримувати їх у всіх ініціативах», — наголосив міський голова Серпенінов Руслан.
Попри війну — медики працюють, громада підтримує, а люди отримують необхідну допомогу. Разом — до перемоги, разом — заради життя.