, Головний редактор

№683 від 07 грудня 2021 року "Про відмову  в затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної  ділянки та передачу у власність земельної ділянки громадянину Наливайку Володимиру Даниловичу"

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

 

07 грудня 2021 року                                                                                                №683  

 

Про відмову  в затвердженні проекту землеустрою щодо

відведення земельної  ділянки та передачу у власність земельної ділянки

громадянину Наливайку Володимиру Даниловичу

 

           Розглянувши  заяву  Наливайка Володимира Даниловича  про  затвердження  проекту  землеустрою  щодо відведення у власність земельної ділянки, для ведення особистого  селянського  господарства, керуючись  статтями  12,33,79-1,116,117,118,121,122,186 Земельного кодексу України, п. 34 ч.1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про землеустрій», та за рекомендаціями постійних комісій міської ради, міська рада    

 

В И Р І Ш И Л А :

 

1.Відмовити Наливайку Володимиру Даниловичу в затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, площею 2,0000 га для ведення особистого селянського господарства із земель комунальної власності на території Сарненської міської ради Сарненського району Рівненської області, кадастровий номер 5625483400:04:002:0146, згідно до ч. 7 ст.186 Земельного кодексу України. Зазначеною нормою визначено, що підставою для відмови у погодженні та затвердженні документації із землеустрою може бути лише невідповідність її положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівної документації. Невідповідність документації із землеустрою полягає в наступному.

Земельна ділянка може бути об`єктом цивільних прав виключно з моменту її формування (крім випадків суборенди, сервітуту щодо частин земельних ділянок) та державної реєстрації права власності на неї (ч.9 ст.79-1 ЗК України).

Згідно з частинами 1, 2 ст.79-1 ЗК України формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки, як об`єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.

Формування земельних ділянок здійснюється: у порядку відведення земельних ділянок із земель державної та комунальної власності; шляхом поділу чи об`єднання раніше сформованих земельних ділянок; шляхом визначення меж земельних ділянок державної чи комунальної власності за проектами землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, проектами землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб, проектами землеустрою щодо приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; шляхом інвентаризації земель державної чи комунальної власності у випадках, передбачених законом; за проектами землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв).

На підставі ч.4 ст.79-1 ЗК України земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера.

Частиною 6 ст.79-1 ЗК України встановлено, що формування земельних ділянок шляхом поділу та об'єднання раніше сформованих земельних ділянок, які перебувають у власності або користуванні, без зміни їх цільового призначення здійснюються за технічною документацією із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок.

 Технічна документація із землеустрою - сукупність текстових та графічних матеріалів, що визначають технічний процес проведення заходів з використання та охорони земель без застосування елементів проектування (ст.1 Закону України "Про землеустрій".

Згідно з абзацом першим ст.25 Закону України «Про землеустрій» Документація із землеустрою розробляється в електронній та паперовій формах у вигляді схеми, проекту, робочого проекту або технічної документації. Затверджена документація із землеустрою є публічною та загальнодоступною.

 Абзац другий зазначеної статті Закону визначає види документації із землеустрою:

а) схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць;

б) проекти землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць;

б-1) містобудівна документація, яка одночасно є документацією із землеустрою (комплексні плани просторового розвитку територій територіальних громад, генеральні плани населених пунктів, детальні плани територій);

в) проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об`єктів;

г) проекти землеустрою щодо приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій;

ґ) проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок;

д) проекти землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб;

е) проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь;

є) проекти землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів;

ж) проекти землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв);

з) робочі проекти землеустрою;

і) технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);

ї) технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки, на яку поширюються права суборенди, сервітуту;

й) технічна документація із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок;

к) технічна документація із землеустрою щодо інвентаризації земель;

л) технічна документація із землеустрою щодо резервування цінних для заповідання територій та об’єктів.

Тобто, проект документації землеустрою та проект технічної документації щодо поділу та об`єднання земельних ділянок є різними видами документації з землеустрою. Документація подана на затвердження не відповідає нормам закону, оскільки розроблена в порядку відведення для набуття права на землю, що не є сформованою земельною ділянкою, а не в порядку поділу земельної ділянки.

Отже, формування земельної ділянки з частини вже сформованого земельного масиву, що має кадастровий номер, її відведення відбувається на підставі технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки. Тому проект землеустрою та подальша відповідна процедура необхідні лише у разі: переведення земельної ділянки з однієї категорії, визначеної статтею 19 ЗК України, в іншу; зміни виду використання земельної ділянки в межах земель оборони; зміни виду використання земельної ділянки в межах земель сільськогосподарського призначення (окрім наданих для ведення ОСГ, які можуть використовуватись також для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства без зміни цільового призначення).

        

         2.Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань земельних відносин, екології та природокористування              (Пацукевич А.С.).

 

 

Міський голова                                                                    Руслан СЕРПЕНІНОВ

Прикріплені файли
№683 від 07 грудня 2021 року "Про відмову  в затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної  ділянки та передачу у власність земельної ділянки громадянину Наливайку Володимиру Даниловичу".doc

Останні документи

Документи → Проєкти рішень чергового засідання виконавчого комітету
22 листопада 2024
Про затвердження актів обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню

Документи → Проєкти рішень чергового засідання виконавчого комітету
22 листопада 2024
Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 30.04.2024 №220 «Про проведення опалювального періоду 2023-2024 років на території Сарненської міської територіальної громади та заходи щодо підготовки до опалювального періоду 2024-2025

Документи → Проєкти рішень чергового засідання виконавчого комітету
22 листопада 2024
Про  розгляд звернення   Троцковець  Наталії  Федорівни, жительки с. Довге, Сарненського району Рівненської області, щодо присвоєння почесного звання України «Мати-героїня»  

Документи → Проєкти рішень чергового засідання виконавчого комітету
22 листопада 2024
Про  розгляд звернення   Стукан Наталії Олександрівни, жительки с. Тріскині, Сарненського району Рівненської області, щодо присвоєння почесного звання України «Мати-героїня»  

Документи → Проєкти рішень чергового засідання виконавчого комітету
22 листопада 2024
Про  розгляд звернення   Степанець Вікторії  Володимирівни, жительки м. Сарни, Сарненського району Рівненської області, щодо присвоєння почесного звання України «Мати-героїня»

Пошук документів