Про затвердження Положення про порядок використання шкільних автобусів
С А Р Н Е Н С Ь К А М І С Ь К А Р А Д А
Р І В Н Е Н С Ь К О Ї О Б Л А С Т І
(VІІІ С К Л И К А Н Н Я)
Р І Ш Е Н Н Я
_________________ 2024 року № ______
Про затвердження Положення про порядок використання шкільних автобусів
Керуючись законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про освіту”, “Про повну загальну середню освіту”, “Про дорожній рух”, “Про автомобільний транспорт”, Правилами надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.1997 № 176 (зі змінами), за погодженням із постійними комісіями міської ради, міська рада
В И Р І Ш И Л А:
1. Затвердити Положення про порядок використання шкільних автобусів (додається).
2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії міської ради з економічних питань, управління комунальною власністю, житлово-комунального господарства та інвестиційного розвитку (Ігор М’якішев) та з питань освіти, культури, молоді та спорту (Оксана Куліш).
Міський голова Руслан СЕРПЕНІНОВ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Сарненської міської ради
__________2024 № _________
ПОЛОЖЕННЯ
ПРО ПОРЯДОК ВИКОРИСТАННЯ ШКІЛЬНИХ АВТОБУСІВ
І. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає порядок використання шкільних автобусів при організації регулярних і нерегулярних безоплатних перевезень здобувачів освіти та педагогічних працівників закладів освіти Сарненської міської ради.
1.2. Положення розроблено відповідно до Конституції України, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дорожній рух», «Про автомобільний транспорт» та Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту.
1.3. Організація перевезень здобувачів освіти шкільними автобусами здійснюється у відповідності з чинними нормативно-правовими актами України із забезпеченням безпеки дорожнього руху, перевезень пасажирів автобусами.
1.4. Шкільний автобус є спеціальним транспортним засобом для регулярних перевезень, що здійснюються за встановленим маршрутом і розкладом з посадкою і висадкою здобувачів освіти і педагогів на передбачених маршрутом зупинках до місць навчання та в зворотному напрямку, також для організації екскурсійних поїздок, здійснення нерегулярних перевезень здобувачів освіти та педагогів до місць проведення позакласних і позашкільних, зональних та обласних виховних, культурно-масових заходів, спортивних та туристичних зональних, обласних і Всеукраїнських змагань, забезпечення участі учасників освітнього процесу у нарадах, семінарах, конференціях, інших заходах; організації підвезення учасників зовнішнього незалежного оцінювання/ національного мультипредметного тесту до пунктів тестування та в зворотному напрямку, перевезення підручників, інших навчально-методичних засобів та матеріалів.
1.5. Використання шкільних автобусів для здійснення нерегулярних перевезень та перевезень, не передбачених цим Положенням, можливе тільки за погодженням начальника управління освіти Сарненської міської ради на підставі затвердженого наказу керівника закладу освіти та необхідної документації у відповідності до чинних нормативно-правових актів України.
1.6. Використання шкільних автобусів на комерційній основі забороняється.
1.7. Схеми маршрутів, графіків руху шкільного автобуса розробляються закладом освіти і затверджуються директором та погоджуються з уповноваженим органом Національної поліції України у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
1.8. Порядок організації перевезення груп дітей визначається Правилами надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та іншими нормативно-правовими актами.
1.9. Фінансування організації перевезень шкільними автобусами здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету, інших джерел, не заборонених законодавством.
1.10. Контроль за забезпечення перевезень шкільними автобусами здійснює Управління освіти Сарненської міської ради.
ІІ. Повноваження Управління освіти Сарненської міської ради
2.1. Здійснює аналіз забезпеченості закладів освіти автобусами за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.
2.2. Організовує моніторинг потреби у забезпеченні закладів освіти автобусами на підставі проведених заходів із оптимізації освітньої мережі та необхідності заміни автобусів, які не відповідають технічним вимогам та вичерпали встановлений нормативами термін експлуатації.
2.3. Здійснює контроль за цільовим використанням шкільних автобусів, за дотриманням вимог чинного законодавства щодо організації перевезень здобувачів освіти та педагогів шкільними автобусами.
2.4. Організовує передачу закладам загальної середньої освіти автобусів, придбаних за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.
2.5. Організовує контроль за дотриманням графіка (розкладу) та маршруту руху.
2.6. Здійснює інші повноваження і забезпечує дотримання вимог, передбачених чинними нормативно-правовими актами.
ІІІ. Повноваження керівника закладу освіти, що організовує перевезення здобувачів освіти та педагогів
3.1. Заклад освіти є балансоутримувачем шкільного автобуса, що організовує перевезення здобувачів освіти та педагогів.
3.2. Керівник закладу освіти:
3.2.1. Здійснює контроль за використанням шкільного автобуса за цільовим призначенням та призначає відповідальних за безпеку дітей.
3.2.2. Призначає наказом відповідального за організацію перевезень і супроводжуючих, вихователя з числа працівників закладу освіти, організовує їх своєчасний інструктаж і навчання.
3.2.3. Інформує батьків здобувачів освіти або осіб, що їх замінюють, про умови організації перевезень за маршрутом шкільного автобуса.
3.2.4. Затверджує наказом списки здобувачів освіти, які перевозяться із зазначенням пунктів посадки і висадки у відповідності до схеми маршруту.
3.2.5. Забезпечує технічне обслуговування автобуса, проходження технічного огляду та проходження передрейсового технічного огляду, проходження водієм автобуса передрейсового та післярейсового медичного огляду.
3.2.6. Забезпечує організацію страхування автобуса та водія.
3.2.7. Визначає місце стоянки автобуса, забезпечує його технічне обслуговування та створює необхідні умови для підготовки до рейсів.
3.2.8. Організовує контроль за дотриманням графіка (розкладу) та маршруту руху.
3.2.9. Здійснює інші повноваження і забезпечує дотримання вимог, передбачених чинними нормативно-правовими актами.
3.3. Керівник закладу освіти забезпечує наявність наступної документації:
3.3.1. Схеми та графіку руху шкільного автобуса.
3.3.2. Наказів про затвердження списків учнів та педагогів, які перевозяться.
3.3.3. Наказу про затвердження інструкцій з організації безпечного перевезення здобувачів освіти та педагогів.
3.3.4. Посадової інструкції для водія шкільного автобуса
3.3.5. Інструкції для водія про особливості роботи у весняно-літній і осінньо-зимовий періоди.
3.3.6. Інструкції для водія про заходи безпеки під час перевезення здобувачів освіти і педагогів.
3.3.7. Інструкції для водія та супроводжуючого по наданню першої медичної допомоги потерпілим у дорожньо-транспортній пригоді.
3.3.8. Інструкції для водія, вихователя і супроводжуючих щодо дій у разі дорожньо-транспортної пригоди.
3.3.9. Інструкції для водія, вихователя і супроводжуючих щодо дій у разі загрози вчинення терористичного акту.
3.3.10. Інструкції для водія при перетинанні залізничної колії (за потреби).
3.3.11. Інструкції для вихователя, супроводжуючих по організації безпечного перевезення учнів.
3.3.12. Інструкції для здобувачів освіти щодо дотримання ними вимог техніки безпеки під час руху автобуса за маршрутом.
3.3.13. Журналу обліку інструктажів для водія, вихователя та супроводжуючих.
3.3.14. Журналу обліку інструктажів для здобувачів освіти.
3.3.15. Журналу передрейсового та післярейсового медичного огляду водія.
3.3.16. Журналу обліку порушень водієм правил дорожнього руху та участі у дорожньо-транспортних пригодах.
3.3.17. Журналу передрейсового та післярейсового технічного огляду шкільного автобуса.
3.3.18. Документації щодо технічного огляду шкільного автобусу.
ІV. Контроль за дотриманням вимог безпеки перевезень здобувачів освіти і педагогів та за цільовим використанням шкільних автобусів
4.1. Контроль за дотриманням вимог безпеки перевезень проводиться уповноваженим органом Національної поліції у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
4.2. Контроль за цільовим використанням шкільних автобусів, за дотриманням вимог чинного законодавства щодо організації перевезень здобувачів освіти і педагогів шкільними автобусами здійснює Управління освіти та керівник закладу освіти.
4.3. Представники територіальних органів Національної поліції у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху контролюють маршрути шкільних автобусів.