Про затвердження змін до Програми «Комунальне майно» на 2025-2027 роки
С А Р Н Е Н С Ь К А М І С Ь К А Р А Д А
Р І В Н Е Н С Ь К О Ї О Б Л А С Т І
(VІII С К Л И К А Н Н Я)
Р І Ш Е Н Н Я
_________________ 2024 року |
№ ____ |
Про затвердження змін до Програми «Комунальне майно» на 2025-2027 роки |
|
Керуючись пунктом 22 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням із постійними комісіями міської ради, міська рада
В И Р І Ш И Л А:
- Затвердити схвалені виконавчим комітетом Сарненської міської ради зміни до Програми «Комунальне майно» на 2025-2027 роки (далі – Програма), затвердженої рішенням Сарненської міської ради від 24.05.2024 №1933, а саме: викласти Програму у новій редакції, що додається.
- Фінансовому управлінню Сарненської міської ради в бюджеті Сарненської міської територіальної громади на відповідні роки передбачати кошти на виконання заходів Програми в межах реальних фінансових можливостей бюджету міської територіальної громади.
- Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію міської ради з економічних питань, управління комунальною власністю, житлово-комунального господарства та інвестиційного розвитку (Ігор М’якішев), а організацію виконання – на заступника міського голови Володимира МІЩЕНЮ.
Міський голова Руслан СЕРПЕНІНОВ
|
|
ПРОГРАМА
«Комунальне майно» на 2025-2027 роки
Ця Програма розроблена відповідно до законів України «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності», «Про оренду державного та комунального майна», «Про приватизацію державного і комунального майна», «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 91 Бюджетного кодексу України, керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 106 «Про затвердження Порядку розроблення і виконання державних цільових програм» (зі змінами).
- Паспорт Програми
1. |
Ініціатор розроблення Програми |
Відділ управління комунальною власністю управління житлово-комунального господарства, транспорту, містобудування, архітектури та управління комунальною власністю Сарненської міської ради |
2. |
Рішення виконавчого комітету Сарненської міської ради |
______________________2024 |
3. |
Розробник Програми |
Сарненська міська рада |
4. |
Співрозробник Програми |
Управління житлово-комунального господарства, транспорту, містобудування, архітектури та управління комунальною власністю Сарненської міської ради |
5. |
Відповідальний виконавець Програми |
Відділ управління комунальною власністю управління житлово-комунального господарства, транспорту, містобудування, архітектури та управління комунальною власністю Сарненської міської ради, комунальні підприємства, балансоутримувачі комунального майна Сарненської міської ради |
5.1 |
Головний розпорядник коштів |
Сарненська міська рада |
6. |
Учасники Програми |
Сарненська міська рада, відділ управління комунальною власністю управління житлово-комунального господарства, транспорту, містобудування, архітектури та управління комунальною власністю Сарненської міської ради, балансоутримувачі комунального майна Сарненської міської ради |
7. |
Термін реалізації Програми |
Протягом 2025-2027 років |
7.1 |
Етапи виконання Програми |
1 етап - 2025 рік 2 етап - 2026 рік 3 етап - 2027 рік |
8. |
Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми |
Бюджет Сарненської міської територіальної громади |
9. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми усього, в тому числі: |
2025 рік - 2300,00 тис. грн 2026 рік - 2300,00 тис. грн 2027 рік - 2300,00 тис. грн |
9.1 |
Коштів місцевого бюджету |
6900,00 тис. грн |
9.2 |
Коштів інших джерел |
- |
- Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма
Необхідність розроблення Програми зумовлена потребою забезпечення фінансовими ресурсами реалізації повноважень щодо раціонального та ефективного управління комунальним майном та наповнення міського бюджету коштами від його використання.
- Мета Програми
Метою Програми є розробка комплексу заходів з підвищення ефективності управління та використання комунального майна для забезпечення наповнення дохідної частини бюджету громади у запланованих обсягах.
- Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми
Основними шляхами та засобами розв’язання проблеми, на вирішення якої спрямована Програма є: створення вільного доступу громадян до інформації щодо використання комунального майна; проведення поточної технічної інвентаризації та виготовлення технічної документації на об’єкти нерухомого майна, що належить територіальній громаді, державна реєстрація права власності на об'єкти нерухомого майна, що належить територіальній громаді, визнання спадщини відумерлою в судовому порядку по об'єктах нерухомого майна, на які не заявили права спадкоємці, набуття права власності на об'єкти безхазяйного майна, укладання охоронних договорів на об’єкти культурної спадщини та пам’ятники архітектури; реєстрація прав власності на нерухоме майно; класифікація об’єктів комунальної власності по групах на підставі об’єктивних критеріїв та формування стратегії управління по кожній групі; оптимізація кількості комунальних підприємств та завершення процесів їх реорганізації, приєднання та ліквідації.
Виготовлення технічної документації та правовстановлюючих документів на об’єкти нерухомого майна, їх витягів, що належить територіальній громаді. Набуття права власності на об'єкти безхазяйного майна, забезпечення надходження коштів до бюджету Сарненської міської територіальної громади від передачі в оренду та відчуження майна комунальної власності, створити умови для збереження об’єктів комунальної власності та утримання їх в належному технічному стані, підвищити ефективність використання комунального майна шляхом передачі його в оренду фізичним та юридичним особам, з метою задоволення їх прав та інтересів, а також прав та інтересів міської територіальної громади.
- Завдання та заходи Програми
- Облік майна комунальної власності територіальної громади:
- облік матеріалів, інвентаризація майна, забезпечення контролю за його використанням, збереженням, відслідковування руху майна;
- проведення або надання дозволу на списання, продаж, обмін та передачу майна, яке знаходиться у комунальних підприємств, організацій та установ Сарненської міської ради на правах господарського відання або оперативного управління, в установленому міською радою порядку;
- оплати робіт щодо обстеження та паспортизації будівель і споруд комунальної власності територіальних громад з метою встановлення їх технічного стану та забезпечення їх надійності та безпечної експлуатації;
- оплати витрат, пов’язаних із зверненнями до суду та інших витрат, пов’язаних з управлінням комунальним майном;
- забезпечення страхування об’єктів комунальної власності, які не передані в оренду;
- послуги організацій та осіб, залучених до процесу оренди та приватизації (інформаційні та консалтингові послуги, проведення аукціонів, конкурсів, проведення аукціонів, тощо);
- створення, придбання та обслуговування програмного забезпечення;
- оплати інших послуг, пов’язаних з управлінням комунальним майном.
- укладення договорів з підприємствами, установами, організаціями про закріплення майна комунальної власності (крім об’єктів житлового фонду) на правах господарського відання або оперативного управління на підставі рішення міської ради та відповідно до встановленого міською радою порядку.
- формування єдиного реєстру об’єктів нерухомості комунальної власності.
- Утримання в належному стані та використання майна комунальної власності територіальної громади:
- витрати по утриманню в належному стані комунального майна (страхування, охорона, оплата комунальних послуг, придбання господарських товарів та будматеріалів, тощо);
- виготовлення технічної документації (проведення поточної технічної інвентаризації та виготовлення технічних паспортів, довідок, характеристик, тощо) на об’єкти нерухомого майна комунальної форми власності.
- Приймання в комунальну власність територіальної громади об’єктів нерухомого майна, у тому числі, які віднесені до категорії безхазяйного майна, зовнішніх мереж, об’єктів (елементів) благоустрою та майна, яке отримане як гуманітарна допомога, що підлягає зарахуванню на баланс на рахунки обліку відповідних активів;
- приймання об’єктів, у тому числі об’єктів соціально-побутового призначення, зовнішніх мереж електро-, тепло-, водо-, газопостачання, водовідведення та телефонізації, а також будівель (споруд, приміщень), рухомого майна і іншого окремого індивідуально визначеного майна;
- замовлення оцінки на об’єкти, що приймаються до комунальної власності територіальної громади;
- тримання інформаційних довідок щодо власників майна для віднесення нерухомого майна до категорії безхазяйного, відумерлої спадщини та прийняття майна у комунальну власність територіальної громади. Проведення поточної технічної документації. Замовлення технічної документації на об’єкти нерухомого майна, що приймаються, тощо;
- замовлення та проведення конкурсного відбору суб’єктів оціночної діяльності для проведення незалежної оцінки, рецензування незалежної оцінки майна, що приймається;
- здійснення реєстрації права власності на нерухоме майно комунальної власності за Сарненської міською радою, набуте шляхом приймання в комунальну власність майна з інших форм власності, придбання, набуття права власності на безхазяйне майно, нововиявлене майно, відумерлу спадщину, тощо;
- оплата судових витрат за подання заяв до суду про передачу безхазяйного майна у комунальну власність територіальної громади;
- здійснення послуг щодо майна, яке отримане як гуманітарна допомога: реєстрація транспортних засобів, доставка гуманітарної допомоги, тощо.
- Передача майна в концесію, оренду, суборенду (здійснення необхідних дій, пов’язаних з підготовкою необхідних документів, проведенням оцінки майна, тощо) - виготовлення технічної документації майна, що передається в оренду міською радою;
- замовлення оцінки майна комунальної власності, що передається в оренду міською радою, її рецензування;
- забезпечення інформування населення про передачу майна в оренду, суборенду (оголошення, реклама у засобах масової інформації, інформація щодо майна, яке пропонується для передачі в оренду, інформація про результати проведення конкурсів);
- нотаріальні витрати (у разі необхідності);
- участь у судових засіданнях (судові витрати);
- замовлення нормативно-грошової оцінки земельної ділянки, на якій розташований об’єкт нерухомості комунальної власності.
- Відчуження майна, продаж, обмін, передача до державної та іншої комунальної власності (визначення об’єктів для відчуження, підготовка необхідного пакету документів, проведення конкурсів, аукціонів, укладання договорів, друк оголошень, тощо) - формування необхідного пакету правовстановлюючих документів щодо об’єктів нерухомого майна, які будуть відчужуватися;
- замовлення, отримання або впорядкування правовстановлюючих документів на майно, замовлення та отримання витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
- забезпечення систематичного інформування населення щодо відчуження майна (оголошення, повідомлення у засобах масової інформації, інформаційні повідомлення про оголошення конкурсів по відбору суб’єктів оціночної діяльності для проведення оцінки, рецензування незалежної оцінки майна, інформація про аукціон, підсумки проведення аукціону, конкурсу, тощо);
- замовлення та проведення конкурсного відбору суб’єктів оціночної діяльності для проведення незалежної оцінки, рецензування незалежної оцінки майна;
плата послуг по оформленню відчуження майна (оформлення документів у державного реєстратора, сплата державного мита та інших обов’язкових платежів, оплата послуг нотаріуса (у разі необхідності), іншого уповноваженого органу (організації, установи, підприємства), тощо).
- Очікувані результати
Виконання Програми дасть можливість забезпечити:
- облік матеріалів, інвентаризації майна та контролю за його використанням, збереженням, відслідковуванням руху майна;
- проведення технічної інвентаризації об’єктів комунальної власності, модернізацію системи передачі в оренду майна комунальної власності;
- функціонування об'єктів комунальної власності, їх утримання та збереження;
- ефективність у його використанні;
- виготовлення технічної та правовстановлюючої документації на об’єкти комунальної власності;
- збільшити надходження до бюджету громади коштів від приватизації, оренди комунального майна.
- Фінансове забезпечення Програми
Фінансове забезпечення виконання Програми здійснюється за рахунок коштів бюджету міської територіальної громади, інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством.
У 2025 – 2027 роках видатки на виконання Програми здійснюватимуться основними виконавцями в межах затверджених для них на відповідні роки асигнувань (додаток 1).
- Координація та контроль за ходом виконання Програми
Завданням самоврядного контролю за реалізацією Програми є забезпечення виконання заходів і завдань, досягнення передбачених цільових показників, забезпечення використання фінансових, матеріально-технічних та інших ресурсів за призначенням.
Координація за виконанням заходів Програми покладається на відділ управління комунальною власністю управління житлово-комунального господарства, транспорту, містобудування, архітектури та управління комунальною власністю Сарненської міської ради, контроль – на постійну комісію міської ради з питань бюджету, фінансів та соціальної політики; на постійну комісію міської ради з економічних питань, управління комунальною власністю, житлово-комунального господарства та інвестиційного розвитку.
Внесення змін до Програми здійснюватиметься за процедурою внесення змін до рішень міської ради.
Виконання Програми припиняється після закінчення встановленого строку, після чого відділ управління комунальною власністю управління житлово-комунального господарства, транспорту, містобудування, архітектури та управління комунальною власністю Сарненської міської ради складає заключний звіт про результати її виконання та подає його на розгляд сесії міської ради разом із пояснювальною запискою про кінцеві результати виконання Програми не пізніше ніж у двомісячний строк після закінчення встановленого строку її виконання.
Додаток 1 до Програми «Комунальне майно»
на 2025-2027 роки
РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Програми «Комунальне майно» на 2025-2027 роки
Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання Програми |
Етапи виконання Програми (тис.грн.) |
Усього витрат на виконання Програми (тис.грн.) |
|||
І |
ІІ |
ІІІ |
|||
2025 рік |
2026 рік |
2027 рік |
|||
Обсяг ресурсів усього, у тому числі: |
2300,00 |
2300,00 |
2300,00 |
6900,00 |
|
Бюджет Сарненської міської територіальної громади |
2300,00 |
2300,00 |
2300,00 |
6900,00 |
|
Додаток 2 до Програми «Комунальне майно»
на 2025-2027 роки
ПЕРЕЛІК ЗАХОДІВ І ЗАВДАНЬ
Програми «Комунальне майно» на 2025-2027 роки
№ п/п |
Перелік заходів Програми |
Виконавці Програми |
Джерело фінансування |
Усього фінансування, тис.грн: |
Орієнтовні обсяги фінансування/ строки виконання заходів |
||
2025 рік, тис.грн |
2026 рік, тис.грн |
2027 рік, тис.грн |
|||||
1. |
Облік майна комунальної власності територіальної громади |
Сарненська міська рада, Відділ управління комунальною власністю управління житлово-комунального господарства, транспорту, містобудування, архітектури та управління комунальною власністю Сарненської міської ради, комунальні підприємства, балансоутримувачі комунального майна Сарненської міської ради |
Бюджет Сарненської міської територіальної громади |
1200,0 |
400,00 |
400,00 |
400,00 |
2. |
Утримання в належному стані та використання майна комунальної власності територіальної громади |
Сарненська міська рада, комунальні підприємства, балансоутримувачі комунального майна Сарненської міської ради |
2100,0 |
700,00 |
700,00 |
700,00 |
|
3. |
Приймання та передача майна |
Сарненська міська рада, відділ управління комунальною власністю управління житлово-комунального господарства, транспорту, містобудування, архітектури та управління комунальною власністю Сарненської міської ради, комунальні підприємства, балансоутримувачі комунального майна Сарненської міської ради |
1800,0 |
600,00 |
600,00 |
600,00 |
|
4. |
Оренда майна комунальної власності територіальної громади |
Відділ управління комунальною власністю управління житлово-комунального господарства, транспорту, містобудування, архітектури та управління комунальною власністю Сарненської міської ради, комунальні підприємства, балансоутримувачі комунального майна Сарненської міської ради |
900,0 |
300,00 |
300,00 |
300,00 |
|
5. |
Відчуження майна комунальної власності територіальної громади |
Сарненська міська рада , відділ управління комунальною власністю управління житлово-комунального господарства, транспорту, містобудування, архітектури та управління комунальною власністю Сарненської міської ради, ради |
900,0 |
300,00 |
300,00 |
300,00 |
|
Всього: |
6900,0 |
2300,00 |
2300,000 |
2300,000 |