Ви є тут

«Сортуй заради майбутнього»

У сучасному світі екологічні проблеми відіграють чи не найважливішу роль. Це наше майбутнє, майбутнє наших дітей, майбутнє нашої планети.   

Ми всі чули про важливість сортування сміття. Для когось така перспектива видається не зовсім зрозумілою, хтось вважає, що це прогресивно та корисно.

Хочемо відмітити досить високий рівень свідомості мешканці міста, які  активно долучаються до впровадженого  проекту «Сортуй заради майбутнього». 

Жителі міста, які починають   переходити на роздільний збір та сортування відходів, консолідуються, отримують позитивний спільний результат, об’єднуються в справжню   дієздатну свідому громаду. Це потребує не  стільки фізичних чи часових затрат, скільки свідомої позиції, розуміння нагальної необхідності дбайливого ставлення до довкілля. Можливі також певні моральні втрати, оскільки завжди будуть ті, хто проти. Будуть ті, кому неодноразово треба буде пояснювати, навіщо це потрібно. Будуть байдужі. Але коли у громаді відбуваються позитивні зміни, має бути розуміння того, що лише час, терпіння та інформаційно-просвітницька робота здатна перелаштувати жителів міста на новий лад.

Сортуючи сміття, ми не лише попереджаємо забруднення навколишнього середовища, але й створюємо додатковий ресурс. Завдяки вторинному використанню матеріалів можливе заощадження ресурсів або навіть отримання додаткової енергії. Повторна переробка забезпечить також отримання коштів, які будуть використанні для покращення благоустрою території міста.