Ви є тут

«Сортуй заради майбутнього»

Роздільне збирання побутових відходів – це метод збирання, за яким ресурсоцінні компоненти побутових відходів – папір, скло, пластик, метал та інші  – збирають окремо у спеціальні контейнери для подальшого перероблення чи повторного використання.

Часто жителі міста сміття просто спалюють, в результаті чого виділяються токсичні речовини, утворюються небезпечні хімічні сполуки, які забруднюють атмосферне повітря. Спалювання відходів у дворах розглядається законодавством, як адміністративне  правопорушення та передбачає штрафи.

 Головне правило, яке треба запам’ятати: змішані відходи – це сміття; роздільно зібрані відходи – це ресурси, тобто такий матеріал, з якого можна виробити нові корисні речі.

Впровадження системи роздільного збирання сміття дозволить зменшити кількість відходів, які підлягають захороненню, сприятиме розв'язанню  екологічних, соціальних проблем та ресурсозбереженню.

В нашому місті реалізується проект: «Сортуй заради майбутнього», який передбачає поетапне впровадження системи роздільного збирання твердих побутових відходів, як один з ефективних засобів екологічного виховання жителів міста.

 Для цього заплановано встановити  контейнери з роздільного збирання побутових відходів на облаштованих майданчиках по збору ТПВ. Також, для залучення до проекту та для підвищення екологічної освіченості школярів, контейнери будуть встановленні на територіях  навчальних закладів міста. 

Для цього в рамках проекту придбано та встановлено на території комунального підприємства «Трудівник» (спеціалізоване підприємство по збору твердих побутових відходів (ПЕТ-пляшок) вул.Матросова, 2, тел..(03655)33610)  прес для пресування ПЕТ - пляшок. В подальшому пресований пластик буде передаватись на вторинну переробку.

ПАМЯТАТАЙТЕ!   ПОВОДЖЕННЯ  З  ВІДХОДАМИ  – ЦЕ  СПІЛЬНА СПРАВА.