Ви є тут

Міськвиконком інформує

Протяжність мереж автомобільних доріг загального користування міста Сарни з асфальтобетонним покриттям становить 108 км. Транспортно-експлуатаційний стан частини цих шляхів не відповідає сучасним вимогам і потребує поліпшення з урахуванням соціально-економічних потреб.

Однією з проблем є швидке руйнування дорожніх конструкцій, спричинене збільшенням вагових навантажень від транспортних засобів, інтенсивністю руху, на які існуюча мережа доріг міста не розрахована.

У свою чергу органи місцевого самоврядування – Сарненська міська рада здійснює управління функціонуванням та розвитком вулиць і доріг, які знаходяться у її віданні, тобто у комунальній власності.

З метою забезпечення належного утримання доріг та тротуарів щорічно передбачаються кошти на капітальний та поточний ремонт доріг міста. У 2017 році поточний ремонт доріг був проведений на вулицях: Мічуріна, Коперника, М.Амосова, Свято-Троїцька, Шарпака, Белгородська, Ковельська, Леонтовича, Кн. Ольги, Ломоносова, Військова, Гоголя, 8 Березня, Чорновола, Вишнева, Котляревського, І.Франка, Я Губені, Незалежності, Весняна, Я Мудрого,  площею 6,7 тис. м2.

Крім того з 2015 року у роботу міськвиконкому запроваджено практику проведення ремонтних робіт доріг з комплексним підходом, зокрема, розроблення проектно-кошторисної документації та проведенням її експертизи з облаштуванням тротуарів, системи водовідведення талих та дощових вод.

З огляду на це у бюджеті міста на 2017 рік було передбачено кошти для капітального ремонту доріг міста, на яких асфальтобетонне покриття зазнало такої руйнації, що поточним ремонтом привести його у належний стан не було можливим.

Міськвиконкомом для проведення ремонту доріг по вул. Технічній, Толстого, Грушевського, Соборній, Набережній було замовлено та виготовлено проектно-кошторисну документацію та проведено її експертизу у травні-червні 2017 року. Після цього у відповідності до ЗУ «Про публічні закупівлі» у червні 2017 року в системі публічних закупівель «Prozorro» Сарненською міською радою розміщено оголошення про проведення відкритих торгів по закупівлі робіт на проведення капітального ремонту автомобільних доріг. Такі торги проведено та підписано договори по виконанню робіт у липні-серпні 2017 та направлено документи на отримання дозволу на початок будівельних робіт. Повторно оголошено у вересні 2017 року процедуру відкритих торгів по закупівлі робіт на проведення капітального ремонту дороги по вул. Соборній.

Однак, після отримання міськвиконкомом дозволів на початок робіт, підрядним організаціям ще необхідно отримати дозвіл від патрульної поліції щодо погодження схеми організації дорожнього руху на вказаних ділянках дороги на період проведення будівельних робіт. Станом на сьогоднішній день триває процес по отриманню усіх дозвільних документів на початок робіт і лише після цього підрядник матиме можливість розпочати роботи. Така ситуація виникла в зв’язку з тим, що відбулись зміни в законодавстві у червні 2017 року та реорганізацією національно поліції, зокрема патрульної поліції.

Важливо не лише відремонтувати дороги, але й проконтролювати їх якість. Адже вартість дорожного полотна є високою, а фірми-підрядники дають на свої роботи лише 5 років гарантії. Тож для того, щоб відремонтовані дороги служили довше міськвиконкомом заключено договори на авторський та технічний нагляд на час проведення робіт по капітальному ремонту доріг, щоб посилити контроль за цим процесом.

Приносимо свої вибачення за стан окремих доріг в нашому місті і сподіваємось, що незабаром усі разом зможемо користуватись дорогами міста належної якості, як наприклад користуємось відремонтованими протягом останніх двох років дорогами по вул. Я Мудрого, Ковельській, Вишневій, Миру, Привокзальній, Фідарова, Чорновола, Просвіти, провулку Шкільний.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                          Міськвиконком