Ви є тут

Реєстрація місця проживання

Органами місцевого самоврядування, в даному випадку Сарненською міською радою здійснюється реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування громадян з 04.04.2016.

Звертаємо Вашу увагу, що постановою Кабінету Міністрів України № 207 від 02.03.2016 затверджено Правила реєстрації місця проживання (далі – Правила). Правила визначають механізм здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування осіб в Україні, а також встановлюють форми необхідних для цього документів.

Зупинимось на важливих аспектах.

Для реєстрації місця проживання особа або її представник подає: 

  • заяву за встановленими формами;
  • документ, до якого вносяться відомості про місце проживання;
  • квитанцію про сплату адміністративного збору (у разі реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з попереднього місця проживання адміністративний збір стягується лише за одну послугу);
  • документи, що підтверджують: право на проживання в житлі, - ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди), рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання або інші документи. У разі відсутності зазначених документів реєстрація місця проживання особи здійснюється за згодою власника/співвласників житла, наймача та членів його сім’ї (зазначені документи або згода не вимагаються при реєстрації місця проживання неповнолітніх дітей за адресою реєстрації місця проживання батьків/одного з батьків або законного представника/представників);
  • військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).

Також одним із важливих питань є реєстрація місця проживання малолітніх дітей до 14 років, в тому числі новонароджених діток. Правила передбачають наступне.

У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами місце проживання дитини, яка не досягла 14 років, реєструється разом з одним із батьків за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування).