Ви є тут

21 травня - День пам’яті жертв політичних репресій

У 2017 році виповнюються 80-ті роковини початку Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років. 23 березня 2017 року Президент України П.О. Порошенко видав Указ № 75, яким передбачено низку заходів з ушанування згаданих роковин на 2017-2018 роки.

21 травня 2017 року відзначається День пам’яті політичних репресій (у третю неділю травня – відповідно до Указу Президента України від 21 травня 2007 року № 431).

Головним завданням місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у цьому зв’язку є забезпечення гідного вшанування пам’яті жертв політичних репресій та надання належної підтримки колишнім політичним в’язням і репресованим. Під час планування заходів особливу увагу слід приділити їх інформаційно-освітній та патріотично-виховній складовій. Важливо донести до широкої аудиторії тезу про несприйняття нашою державою, як і усім цивілізованим світом, будь-яких проявів агресії й тоталітаризму, а також про солідарність та підтримку тих  народів, які пережили свавілля злочинних режимів і продовжують боротьбу за своє визволення. Важливим є доносити до громадян тезу про те, що у нинішній боротьбі проти російської агресії українці відстоюють як свою незалежність та територіальну цілісність, так демократичний і європейській вибір, який є запорукою недопущення в майбутньому на нашій землі репресій, голодоморів, наруги над правами людини та інших подібних злочинів.